Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen az összhangzattan?...

Milyen az összhangzattan? Nehéz? Logikus? Vagyis konkrétan mivel foglalkozik a tantárgy? Van aki tanul összhangzattant? Mellette milyen hangszeren játszik (ha játszik)? Szereti? Miert jár?

Figyelt kérdés

2012. dec. 13. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
harmonikus akkordfűzéssel. szerintem érdekes és logikus, de elsőre nem könnyű, szóval türelem kell hozzá. ha egyébként is van tehetséged a zenéhez valószínűleg könnyen ráérzel majd
2012. dec. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Járok zenesuuliba már kicsi korom óta, 8 éve játszok hangszeren(furulyán, de közben zongoráztam is, szofézsból is egész jó vagyok, nem tartom magamat zseninek de a csoportban annak számítok. Kiváncsi vagyok milyen ez a tárgy, mert szeretnék jövő tanévben új dolgokkal is foglalkozni(idén már nem fér bele a kapacitásomba)és azon gondolkozok hogy érdemes lenne-e nekivágni az összhangzattannak és esetleg a zongorázásnak(itthon szoktam néha kalimpálni unalmamban, de érdekel a hangszer, és szeretnék fejlődni belőle... Úgyhogy még nagyon gondolkozok és várom a válaszokat! :)
2012. dec. 13. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó hallani, hogy tolod a zenét és fejlődnél tovább. Gratulálok, csak így tovább!Sajnos ez az összhangzattanos izzé mindenképp szükséges, ha nem csak hallani, de látni is szeretnéd a zenét. Én biztatlak)
2012. dec. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Am szeretek komponálgatni is csak ahhoz meg kellene egy kis alapismeret hogy valami igazit alkossak..
2012. dec. 14. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:

hármashangzat építésekkel hogy állsz? Hallásod?

Én tanulok összhangzattant (konzervatórium). Elég nehéz,főleg nehéz ráérezni.

2012. dec. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én is tanulok, ha jó a tanárod, nem nehéz. de muszáj ezt is gyakorolni, hogy könnyen menjen. én nem szeretem, de kötelező :D
2012. dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szolfézson néha szoktunk hármashangzatokat építeni meg felismerni, és olyan 70%-ban felismerem őket, felépíteni meg fel tudom. Megmondják milyen hangra milyen típust és felépítem. A tanár minden évben elmondta, felírtuk a füzetbe is, hogy melyik fajta hogyan épül fel, és nekem annyi elég, utána tudom magamtól, csak elmondják és megragad. Úgyhogy szerintem(ahogy a csoporttársaim között is látom), lehet hogy nem vagyok einstein, de szerintem nem vagyok benne rossz.
2013. jan. 1. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!