Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az audiofilek hogy viszonyulna...

Az audiofilek hogy viszonyulnak az mp3-hoz? Hallgatnak ilyen formátumú zenét a több százezres cuccaikon vagy ez szentségtörés a számukra?

Figyelt kérdés

2012. nov. 27. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mint audiofil csak azt az mp3-at tudom elfogadni, ami nem volt x milliószor átkonvertálva (legjobb esetben eredeti lemezről származik), és min. 256 kbps. Én észreveszem és kifejezetten zavar, ha rosszul szól egy felvétel.
2012. nov. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az eredeti felvetelen tomoritesmentesen hallod a zenet, az mp3 mar tomoritett, viszont ha nagy a felbontas, akkor nem hallhato a tomorites, viszont kielemezve mindenkeppen van minosegbeli veszteseg az eredeti audiolemez ez az mp3 kozott, mert a tomorites azt jelenti, hogy a gep nem rogziti a hanggorbeket, csak pontokat jelol ki, amelyeket dekodolaskor kiegeszit gorbeve. Minel tobb pontot jelol ki, annal valosaghubb a dekodolas, annal tokeletesebb a gorbe.
2012. nov. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válazokat. Tudom hogy az mp3 tömörített formátum, csak azért voltam kíváncsi mások véleményére is, mert van egy ismerősöm aki még 320-as mp3 at se hajladó hallgatni mert állítása szerint az hallgathatatlan. :-)
2012. dec. 1. 11:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Az már inkább szőrszálhasogatás. Persze nem olyan 320-as mp3 esetében, ami 128-as mp3-ról lett konvertálni. Ha eredeti lemezről csinálod, abszolút hallgatható.
2012. dec. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
* konvertálva
2012. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze. Eredeti 320 ra gondoltam. Tudom azt is, hogy ez a dolog nem megy oda vissza. Ami elveszett egyszer a rosszabb tömörítésnél az már nem jön vissza egy jobb tömörítéssel.
2012. dec. 2. 20:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!