Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnék bariton magasság...

Hogyan tudnék bariton magasságokat is énekelni, ha basszus vagyok?

Figyelt kérdés

16/fiú, basszus,

No persze ez így nevetségesen hangzik ez a kérdés, mivel vannak basszusok, baritonok, tenorok... nem lehet csak úgy átmenni. De nekem vannak bőven magasabb hangjaim is, ha helytelenül éneklek. Vagyis kicsit erölködősen és elég tompán hallatszik, de persze így nem szabad énekelni mert tönkreteszem a hangom, úgyhogy ezt így nem használhatom.Hogyan tudnám könnyedén kiénekelni az A'-t, merthogy kitudom csak nehezen és tompán.

Egy énektanár már meghallgatott, és azt mondta, hogy a mély hangjaim nagyon szépek, tehát ott jó a hangképzésem, de a magasakat még nem hallotta.)



2012. nov. 22. 17:22
 1/2 Bodrog válasza:

Hy!

Úgy tudom,h egy baritonnak sem kell tudnia egyvonalas á-t énekelnie,csak egyvonalas é-t,vagy g-t.

A hangterjedelmed nagy c-ről,vsgy nagy e-ről indul,ugye?

Honnan érzed úgy,h erőltetned kell a hangodat?

Írd le és megpróbálom elmagyarázni,h mit kell csinálni.:)

Amúgy mióta énekelsz?Klasszikus hangképzést tanultál vagy könnyűzeneit?

2012. nov. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A nagy E-től indul, és e'-t már néha erölködősen éneklem. Ha beéneklem magam, akkor jó, de ennél fentebb már tényleg csak tompán jön hang (viszont éz kb még 1 oktávnyi).

kórusba jártam már nagyon sok évet, nem tanultam hangképzést, de egyszer egy énektanár meghalgatott, és azt mondta, hogy szabályos a hangképzésem, de még formálni kell.Az az énektanár KLASSZIKUS volt

2012. nov. 23. 22:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!