Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok válaszolni néhány...

Tudnátok válaszolni néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

2pac,Proof, ők kik voltak és milyen szerepet töltöttek be a rap zene világában ezelőtt 10-15 évvel? 2pac-ról tudok néhány dolgot de szeretném ha ti is elmondanátok a véleményeiteket róluk. Proof-ról szinte semmit sem tudok. (talán csak annyit hogy Eminem barátja volt(?)).


http://www.youtube.com/watch?v=lexLAjh8fPA


Ez a zene mennyire van összefüggésben velük? Régen jobb volt a rap zene? Mára sokan azt mondják felhígult a "szakma". És miért kellett meghalniuk? Vagy lehet hogy 2pac nem is halt meg. És a pénz miatt indult meg a hip-hop és a rap a leejtőn?


2pac számai miről/mikről szóltak? És Proof számai? 2pac szerette a fehéreket vagy "Fekete Jézus" lévén rasszista volt?



2012. okt. 29. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Proof neve nem foglalt a hip hop világában olyan szerepet mint 2Pac neve, a hip hop műfaja Californiában született, Pac hatalmas befolyással van most a műfajra, igy 16 év után is, nézd meg a Coachella fesztiválon milyen sikert aratott a hologramja is, ma Dr Dre viszi a pall mallt,2Pac próféta volt,különös képességei voltak, mésfél hét altt képes volt 24 zenét megcsinálni, és itt jön a 7 nap teória is, a makaveli albuma 7 nap alatt készült róla rengeteg információt találsz , leirni nagyon hosszadalmas lenne, én a következő neveket emliteném, akik sajanos nincsenek köztünk már régen : EAZY-E 1963-1995

2PAC 1971-1996

BIGGIE 1972-1997

pac és biggie közt hatalmas viszály alakult ki, részben kiadóik miatt is, ezt is megtudhatod mivel rengeteg oldal van róluk, pac sosem volt rasszista , minden embert egyformán értékelt, a dalai az életről a lélekről szólnak, azért ő a hip hop királya, és a legtöbb albumot eladott előadó volt és lesz is, nem azért irom mert ő a kedvencem, 2pac hatalmas igy halálában is, a legutolsó dalát , mike tyson barátjának irta, bevonuló zene a meccsére, ami szöveggel és zenei alappal együtt 15 perc alatt készitett el,minden meccsére irt egy dalt , de sajnos a meccs után lőtték meg Vegasban, 6 nap múlva meghalt, RIP 2PAC , számomra ő örökké élni fog

2PAC

2012. okt. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. okt. 30. 13:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

-2pac-ról nagyjából leírta az előző a dolgokat :)


-Proofhoz én annyit teszek hozzá, hogy egy Detroiti rapper volt. A D12 nevű rap banda tagja volt, aminek Eminem volt a frontembere. 2006-ban lelőtték.


-A szám amit belinkeltél nincs összefüggésben semelyikükkel. Nagy vonalakban arról szól, hogy addig jók a beszólogatós számok, amíg csak a feszültségek levezetésére vannak és már idegesítik a barátaival történt rossz dolgok. (Pl: Dr. Dre <-> Suge Knight/ 50 Cent <-> Ja rule)


-Igen jobb volt, bár azért nem mondanám azt se, hogy a mai rapzene kivétel nélkül rossz.


-Miért kellett meghalniuk. Proofnak ha jól emlékszem egy bárban történt egy incidense és az fajult idáig. 2pac haláláról meg rengeteg elmélet van, köztük a híres "nem is halt meg, hanem 2014-ben visszatér" is.


-passz


-2pac számai sok dologról szóltak, sokszor ellentmondva egymásnak. Pl: egyszer a legutolsó sarki qrvákhoz hasonlította a nőket, máskor meg sz istenítette őket.


-Proofnak nem nagyon voltak szóló számai, inkább a D12-ben tevékenykedett.


-Szerette őket. Van egy dokumentum film a haláláról és ott van egy olyan momentum, hogy mindenki a gonosznak állította be a fehéreket a környezetében, de a középiskolájában mégis köztük érezte jól magát először.

2012. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ezt a hozzászólást is nagyon köszönöm!!!
2012. okt. 30. 20:40
 5/8 A kérdező kommentje:
csak azért gondoltam összefüggést mert a klipp végén ott van 2pac képe is.
2012. okt. 30. 20:40
 6/8 anonim ***** válasza:
(első vagyok), második kommentező,: persze hogy leírom mivel én Los Angelesben éltem már akkor is, 89-től, ezt a teóriát hagyd 2Pacról,vele kapcsolatosan minden eladható, ezt ott mindenki tudja, 2Pac meghalt sajnos meghalt ugy mint Stretch,Eazy-E, Biggie, Big Pun, Big L, és sokan mások, 2Pacot nem az Eastes viszályok miatt lőtték le, hanem azért mert tudott, mert a Death Row 360 millió dollárt keresett a Bad Boy-al ellentétben, ők felét sem, ez 2Pacnak volt köszönhető, előbb volt költő mint rapper, én női rajongója vagyok Pacnak, Eminem dalai főleg a zenei alapja részben hasonlítanak 2Pac dalaihoz, mivel Eminemet Dre fedezte fel, 2Pac 13 évesen már lemezszerződés ajánlatot kapott, én saját magam nem szeretem Eminemet,2Paccal egyidősek, de ő akkor sehol nem volt még, mikor már a feketék G-ztek LOL, több mint 500 zenét senki nem fog megcsinálni a hip hop világában, olyan ember mint 2Pac volt, 1000 évente születik
2012. okt. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
(második vagyok) tudom, hogy meghalt, csak arra akartam utalni, hogy rengeteg elméletet találtak már ki az emberek erre, köztük hatalmas hülyeségeket is :)
2012. okt. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

meg egy csomó olyat ami logikus is lenne...

mindezek ellenére szerintem valóban meghalt (vagy nem?), de a zenebiznisznek pont ez a jó, hogy van körülötte egy ilyen misztikum.

2012. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!