Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnék úgy felvenni...

Hogyan tudnék úgy felvenni éneket és gitárt, hogy az ne késsen a felvételen?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy alap 5.1-es hangkártyám van, a gitárt és a mikrofont is egyaránt 6.3 / 3.5 jackes átalakítóval kötöttem rá a gépre. A mikrofonnál már alapból nagy a zaj, de az gondolom a forrasztott kábel miatt van.

Ableton live 8.0-at használok! Arra gondoltam hogy veszek egy külső hangkártyát, amivel orvosolhatnám ezt a problémát. Egy ilyenre gondoltam!


[link]


Ezzel működne a dolog rendesen?


2012. okt. 15. 01:59
 1/2 A kérdező kommentje:

Meg még egy kérdés: a mikrofonra a programon belül tudok rakni effekteket? Delay, reverb, ilyenekre gondolok...


Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 15. 02:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a késés a problémád, akkor használj asio drivert. Töltsd le az asio4all-t aztán rakjad fel, majd a Ableton-on belül állítsd át, hogy az asio drivert használja. Ezen felül be kell állítanod a drivert. Lesz egy csúszka amit úgy kell beállítani, hogy ne halljad a késést. 20-25 ms kését már nem igazán hall ki az ember füle. Ez persze az össz latency-re értendő. Nem ismerem az Abletont úgy, hogy abban nem tudok segíteni, hogy mi hol van benne, de gondolom a beállításokban van valahol a driver választás.


A zaj valószínűleg az olcsó/ócska cuccok és az otthoni körülmények miatt van. Ezzel nem igazán tudsz mit csinálni max sok pénzből összehozni egy rendesen kialakított házi stúdiót.


Nem ismerem ezt a Roland cuccot, de ha jól értem te egy külső hangkártyát szeretnél, amivel jobb minőségben és késés nélkül tudsz felvenni illetve gyakorolni. Tényleg nem ismerem az UA-33-at, de még emellett érdemes lehet átgondolnod a Focusrite Scarlett 2i2 hangkártyát. Használtam már és bevált... Nagyon jó kis cucc és tudja azt amit szeretnél. Mellette szól talán az is, hogy Focusrite. Nem mintha a roland nem lenne nagy név, de ha ilyen cuccokról van szó akkor a Focusrite termékei nagyon elismerteket és nem véletlenül. A 2i2-ben amúgy igen komoly mikrofon előfok van. Egy drágább széria előfokát rakták bele, ami nem épp az ilyen 30-40 ezres kategória.


Na a lényeg, hogy a te mostani kártyáddal is tudsz elvileg késés nélkül felvenni, ha letöltöd és rendesen beállítod az asio4all drivert.

2012. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!