Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Bakelit lemez vagy CD?

Bakelit lemez vagy CD?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb és miért ?
2012. okt. 10. 16:04
 1/6 chrishu ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy "legjobb"?
2012. okt. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
a CD-t több helyen letudod játszani. a Bakelit sokkal egyedibb :D
2012. okt. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy a bakelitnek szebb hangja van, mint a CD-nek. Viszont a CD-t sok helyen letudod játszani, míg a bakelit az már régebbi technológia, amihez már nehezebben találsz lejátszót, viszont ha rendelkezel is egyel, a hozzá tartozó lemezeket sem egyszerű beszerezni, ugyanis ritkák manapság. Meg hát már jó ideje nem jelennek meg bakelitre dalok, ezért csak nagyon régi zenéket tudsz vele hallgatni. Ennyi az annyi. Remélem elfogadhatóan válaszoltam. :)
2012. okt. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Acplinth válasza:
A bakelitlemez analóg jelrendszerű ezért minőségileg jobb mint a cd. Lejátszót lehet kapni sok helyen és ha megnézed pl. Media Markt vagy Electro World polcait akkor találsz bakeliteket mai zenékkel is.:) De lehet kapni pl. bolhapiacon vagy antikváriumban szép választékban lemezeket. Èn pl. 50ft-ért vettem egy jó állapotú C.C. Catch lemezt de van ennél drágább is középára kb.4-500ft a magylemeznek. Én mindig átmosom a por miatt ami persze nem árt mert igy véded a lemezt és a tűt is. Remélem tudtam segiteni és hiszem hogy sok ember van aki mai napig vallja a bakelitlemez felsőségét a cd-vel szemben.:)
2012. okt. 23. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én a cd mellett vagyok.Nem tudjátok véletlenül hol lehet venni CD karcmentesítő pasztátmkészletet ? Hogy a cd-röl a kis karcokat eltüntessem.
2012. okt. 23. 11:41
 6/6 anonim válasza:
Hallgatni CD, mixelni bakelit. De igazából a CD is már elég réginek és elavultnak tűnik.
2013. márc. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!