Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zene alapján lelehet szűrni,...

Zene alapján lelehet szűrni, hogy milyen az ember lelki világa?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szerintem abszolút.
2012. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Persze. Simán lehet profilt alkotni.
2012. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez érdekelne hogy megy. A a pillanatnyi lelki állapotot biztosan meglehet az alapján mondani, hogy éppen milyen zenét hallgat az illető, de nem hiszem, hogy csak kedvenc zenék alapján véleményt lehet valaki lelki világáról mondani.


Vagy csak én vagyok elcseszett zene téren. :)


Próbálkozzatok, hamár itt ez a kérdés :D Nirvana, Benji Hughes, Death Cab for Cutie, Paul Kalkbrenner, Avicii, Tiesto, Mt.Eden, Steve Aoki, LedZep,Kispál és a borz, Foo Fighters. Hajrá! :D

2012. szept. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem komplett személyiségelemzést nem igazán, egyes árulkodó jeleket talán, de sokkalta többet mondd el a reakciója azokra a zenékre mint az érdeklődési köre. Másfelől inkább a kultúrális és ízlésbeli hátteret magyarázza, attól ,hogy valaki sekélyes MTV slágereket hallgat még lehet értékes ember és fordítva. Szerintem a zenéhez való viszonyulásból könnyebb képet alkotni.
2012. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálam igen, de vannak nagy zenei ellentétek.

Megszállott Eluveitie mániás vagyok, de az egyéb folk metal bandákat is kedvelem, ahogy néhány brutal death metal bandától is hallgatok néha számokat.

Ugyanakkor, szeretem Ludovico Einaudi zenéit is.

A mai, modern slágereket ki nem állhatom, amik a rádiókban mennek.

2012. szept. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 10inchhero ***** válasza:

alapvetően igen, legalábbis egy pillanatnyilag hallgatott zene alapján le. Teljes "kedvenclistát" nézve már nehezebb, mert pl én ezesetben egy "agresszív emo" vagyok :D ugyanis punkrocktól kezdve a deathcore-ig mindent hallgatok.

most épp ezt: http://www.youtube.com/watch?v=i3Bk8EDD_xI

ez alapján egyértelmű lehetne a hangulatom, pedig nem, csak simán ez egy "műalkotás", nem zene :D főleg zenészfüllel

2012. szept. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Atomnindzsa ***** válasza:
nemtom, próbáld meg az enyémet: Pantera, Nas, Backstreet Boys, Ramones, Green Day, Beatles, Robbie Williams, RHCP, Dropkick Murphys, David Guetta, Kispál, Pink Floyd
2012. szept. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

hát egyszerű embernél nem... mer vannak akik szeretik a szomorkás dalokat, mégis életvidámak. vannak akik csak boldog hangulatú zenét halgatnak, és mégis szomorúak... de mondjuk zenészeknél már más tészta... mert a zenészek a szomorú daljaik akkor születnek meg, mikor feldult, feszült és csalodottak. tehát szomorúak és bánatosak.. vidámak pedig akkor születnek mikor valami nagyon jó dolog történik velük...

visszatérve az átlag emberhez... lehet aki túlságosan sokat boldog azér hallgat szomorú dalokat néha mert már beleunt a boldogságba hisz abba is bele lehet.. ez kb olyan mint a kedvenc ételed ha ritkán eszed akkor nagyon finomnak érzed, de ha minden nap többször egy idő után megunod. Szóval bonyolult dolog ez elég nehéz magyarázatot adni rá.

az emosok más tészták... már csak azér is mert (nem mondom, hogy hülyék hisz nem azok de akkorse teljesen normális dolog az ahogy viselkednek. igazándiból az emo kinézet elég jól áll egy két embernek. azzal nincs is probléma inkább a viselkedéssel azaz a vagdosos siránkozos dologgal) szóval az más mivel vannak olyan emosok akik nemtehetnek róla, hogy ilyenek de vannak olyanok akik full divatból csinálják és egy este eltökélik hogy ők emosok lesznek holnaptól és csak szomorú dalokat fognak hallgatni....persze csak nyilvánosság elött..... ugyanis a ''kulliszák mögött'' azaz ha egyedül vannak akkor bizony nem szomorú zenéket hallgatnak. A szomorú zene jelző helyett azért nem azt írom, hogy rock mivel sokan ígyis azt hiszik, hogy a rockerek emosak, pedig nem. a rockerség teljesen más dolog.

viszont megesik néha-néha olyan dolog is, hogy pl akik a legdurvább sátánista halálos vérhörgös metált halgat, hogy néha lazulásra vágyik és nem hallgat ilyet hanem nyugisabb dalokat.

'' Egy kisérletben résztvevő emberek agyát, kedvenc zenéjük halgatása közben szkennelték be. Azt tapasztalták, hogy az idegsejtek közötti kommunikációban részt vevő dopamin nevű agyi ingerületátvivő anyag adott pillanatokban, adott helyen szabadul fel a zene élvezete közben. A dopamin agyi jutalmazó vegyület, amely normál esetben az evés vagy a szex által kiváltott örömet okozza, de a kábítószerek által előidézett eufória is termelődésével áll összefüggésben.''

tehát aki szomorú zenét hallgat az azért teszi, mert neki az a jó. aki pedig vidámat az meg azért mert neki meg az a jó.

na szóval úgyahogy meg lehet saccolni a lelki állapotát valakinek, de nem azért mert azt hallgat, hanem azért mert észreveszed rajta, hogy valamiért buslakodik, bánatos. vagy épp vidám.

ui: helyesírási hibákért elnézést de már éjfél van..xD

2012. szept. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Persze, hogy le lehet. De nem konkrétan egy zenéből, hanem nagyjából 10-15 előadóból. Pl. 21:44-nek nyitott a füle a zene stílusokra, de felszínesen hallgat zenéket, és stílusa sem igen lehet, mert amiket írt, azok a médiából folynak, könnyű megtalálni őket. Ebből kifolyólag nem lehet egy mély ember, viszont nyitott lehet a mélységre, könnyen meg tud szeretni dolgokat.

Szóval igen, le lehet szűrni úgy 70-75%, hogy milyen az ember valójában, de ehhez kell ismerni az előadókat is, meg az embereket is.

2012. szept. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Más szóval, amit egyből le lehet szűrni, hogy valaki sokat fordít-e saját magára, és saját maga megtalálására, vagy pedig úszik az árral, és azt hallgatja amit a többiek.
2012. szept. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!