Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Unerground Metál-kedvelők!...

Unerground Metál-kedvelők! (pl:Black Metal, Death Metal, Goregrind, stb. ) ti hogyan szerettétek meg azt a műfajt, amit?

Figyelt kérdés

illetve hogyan "találkoztatok" először a műfajjal?és miért tetszik?

(ez a kérdés csak az extrém,kevésbé népszerű alműfajokra vonatkozik).



2012. júl. 24. 10:15
1 2
 1/11 chrishu ***** válasza:
100%
Már egy ideje a power metal rabja voltam amikor hallottam ilyen üvöltős zenékről. Párat meghallgattam. Azóta szeretem ezt a stílust, bár még mindig a power a kedvencem
2012. júl. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Black Metallal először olyan '95-96 tájékán találkoztam, akkor még másolt kazin a Burzum Hvis Lyset Tar Oss albumával. Óriási csalódás volt! Előtte az a sztereotípiám volt a Black-kel, hogy valami hallgathatatlan, idegtépő, beteg valami lesz. Ehelyett kicsit károgós éneket, helyenként kellemes dallamos gitártémák voltak, a szintis betéteket pedig nagyon szépnek és szomorúnak találtam. Aztán ez a vonal valahogy elhalt.

2004 magasságában találkoztam a metalnews.hu oldallal, ahol lemezkritikák voltak, melynek hatására meghallgattam a Mayhem Chimera és a My Dying Bride Songs of... albumokat. A két véglet volt. A Mayhem-nél nagyon tetszett az éles, hideg, csontig hatoló gitár, az abszolút egyedi dob témák, és a számomra nagyon elgondolkodtató szöveg: You are not dead, you never existed... Az MDB meg pont a másik véglet volt: súlyos, lehangolt gitárok, kántáló ének, lassú tempó. Tudom ez nem black, de a lemez sötét atmoszférája mind a mai napig lenyűgöz.

Aztán a Myhem hatására rákerestem az Immortalra és a One by One számot dobta ki, ami szintén egyből megfogott: feszes gitártémák, ami középrészen trillázásba vált. Kábé itt kezdtek őrültnek nézni a barátaim.

Tudom, nem true, de a Black-be nekem a legnagyobbat 2007-ben az In Sorte Diaboli ütötte. Feszes, darálós riffek, cséphadaró dob, és meg tudták bolondítani az egészet a helyenkénti tiszta énekkel.

Itt kezdtem el kicsit komolyabban foglalkozni a gitározással és a zenehallgatást kezdte kiszorítani a gyakorlás.

Magyarok: a Sear Bliss-szel és a Gire-ral az egyik Szegedi Ifjúsági napon találkoztam. Az SB-nél nagyon tetszett a sűrűn súlyos hangzás, a Gire-nál pedig nagyon bejöttek a elektromos témák.

2012. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm 3-4 éve kezdtem metalcore-t hallgatni (Memphis May Fire, régi BFMV), aztán ismerősök tanácsoltak új bandákat (As I lay Dying, Suicide Silence, stb). Igazából inkább hallgatok deathcoret (nem divatból, annak már rég vége), de death metal bandákat is szívesen meghallgatok (pl.: Abacinate, Aborted). Cannibal Corpse-ot nem, mert szerintem az túl monoton. Egyik kedvenc bandám black metal-t nyom (Martriden), de leginkább a depressive black-et szeretem (Nyktalgia, Abyssmal Nocturne). Goregrindot is 3 éve hallgatok, kedvenceim: Carnal Diafragma, Satan's Revenge on Mankind).

Azért tetszik, mert agresszív, és a szövege elgondolkodtató (nem arról szól, hogy milyen faszául tudunk bulizni, meg hogy táncolj, mert attól minden jobb lesz)

2012. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=R4qmUEE9qTo


Igen ez tényleg nem arról szól :D:D:Dí

Tulajdonképpen miről is szól ?:o

2012. júl. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
én 8évesen ismertem meg a Bathory a Blood fire deathet anyunak egyik ismerőse mutatta....emlékszem anyu kivolt hogy sátánista meg minden. úgy azóta 20évesen ilyeneket hallgatok (black,death metal,grindcore,deathgrind,goregrind)
2012. júl. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,hogy időt szánt a kérdésre,és hogy ilyen bő választ adtatok.

Utolsó-Csak annyit fűznék hozzá,hogy sajnos elég sokan azt hiszik már csak hallás alapján is a legtöbb Metál zenekarról,hogy sátánista,ezzel én is találkoztam már.

A goregrind/grindcore/shtigrind/egyéb szarságokat igazából csak viccből írtam ki,ha olyan hangulatom van(részeg),akkor beteszek néha egy ilyet :D másra nem jó.

2012. júl. 25. 12:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 00:57

Jó most kifogtál egy rossz példát, általánosságban beszéltem a zeneszövegekről. A goregrindot nehéz a szövege alapján szeretni :)

2012. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó-Te nem a grindcore-ra gondolsz?Sokan keverik,ami érthető is,de a goregrind...mondjuk én a Dead Infection,Paediatrician,Haemorrhage,stb. ezeket értettem goregrind alatt.
2012. júl. 25. 15:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem keverem a goregrindot a grindcore-al. a felettem lévő gore-t linkelt be, az biztos hogy nem grindcore
2012. júl. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én először a Cradle of filth egyik klipjévél találkoztam, de nem tetszett se a zene, se a videó ekkor olyan 2003 vagy 2004 volt 2005be aztán leszedtem egy Christian Epidemic nótát az Eltörölt világot, a zene durvasága, agresszivitása a vokál, és a szinti témák eszméletlenül megfogtak. A szövegek a zenekari fotók is nagyon tetszettek, aztán hamaorsan meismertem mást is Gorgoroth, Dark Funeral, Burzum, mostanra a black metalon belül meg van a kedvenc stílusom a szimfonkius black metal.
2012. dec. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!