Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mindent meglehet tanulni úgy...

Mindent meglehet tanulni úgy eljátszani ahogy a nagy zenészek játsszák?

Figyelt kérdés

1éve gitározom, és vannak olyan szólók amik hiába gyakoroltam napi 6 órát 3-4 napon keresztül, csak fele annyira gyorsan tudtam eljátszani mint az a zenész aki megírta. Olyan gyors, meg bonyolult.

És el is ment tőle a kedvem...


Most mondják, hogy "minden a gyakorláson múlik..." ja, de akkor hogy lehet hogy valamit gyakorlok ilyen sokat egyfolytában és nem megy akkor se olyan jól van amit meg gyakorlok 10 percet és tökéletesen megy?



2012. júl. 12. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt nyilván az, aki lejátszotta a szólót, nem egy éve gitározik, hanem 10 vagy még több.

Másrészt lehet, hogy valami a játéktechnikáddal nem jó. Magadtól tanultál? Előfordulhat, hogy berögzülnek rossz mozdulatok, ilyesmi. A gitározás fizikailag elég komplex és természetellenes mozgás, éppúgy megvan a módja, hogy lehet leghatékonyabban csinálni, mint egy sportnak.

Talán egyszerűen az alapoknak kéne fejlődni nálad, nagyon sok finomság csak idővel alakul ki.

2012. júl. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs még meg a megfelelő technikád.

Gyakorolhatod bármennyit a szólót, akkor sem fog menni, amíg a megfelelő technikai alapokat el nem sajátítod, ahhoz pedig idő kell és nem mindenféle számok gyakorlása.

2012. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy év még nem idő a gitártanulásban.


"Olyan gyors, meg bonyolult"


Azért tűnik bonyolultnak, mert a dalban egyes fogásokat még nem ismersz, vagy nem jól. A gyorsaság is idővel fejlődik.

Te olyan dalt akarsz megtanulni, vagy inkább bemagolni, amihez még nincs meg a kellő tudásod.

Fokozatosan építkezz. Ha pl. egy kiválasztott dalban nem megy a Kvint fogás, akkor csak azt gyakorolt külön. Ha pl. nem megy a dalban a tizenhatodos pengetés, akkor csak azt gyakorolt két akkorddal, amíg úgy nem érzed, hogy annyira benne van a kezedben a ritmus, hogy álmodból felriasztanak, akkor is tudod.

2012. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Járj Gitárt tanárhoz én 3 év alatt sokat fejlődtem elötte apám tanított 2 évig tehát összesen 5 éve gitározok és nagyon jól megy . A Gitár tanár segít hidd el !
2012. júl. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!