Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek miért hangzik...

Szerintetek miért hangzik ilyen zavarosan a gitárom hangja?

Figyelt kérdés

Szóval, van egy Vision gitárom, elég olcsó és gagyi, de ez a kezdőgitárom... Most már azért egész jól megy, és kezdem úgy érezni, hogy a gitárom "visszahúz" a zenélésben... Ezt úgy értem, hogy sehogy sem bírok elérni vele bizonyos effekteket.. Jelenleg gépre csatlakoztatva USB-n használom, és Amplitube3-as szoftverrel adok hozzá effekteket... És eléggé recseg, meg zajos. Szóval valakinek van valami ötlete, hogy mit csináljak? Gondoltam arra, hogy pickupokat kéne cserélni benne, de nem tudom hogy milyet kéne vennem... Mutatok egy példát, hogy milyen hangzás tetszene...


http://www.youtube.com/watch?v=CCIa45WyAhw&feature=related

0:17-mptől, kicsit talán wah-os, de nem igazán tudom hogy hogyan érjek el ilyen hangzást... Vagy egy totál új gitár kéne?:/



2012. júl. 11. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs abban wah, sima torzító... az a szomorú hírem van számodra, hogy nem a gitároddal van a baj. Ez játékstílus, szokták is mondani, hogy a "tonalitás" fele az ember kezében van, nem a gitárban... na és ez nagy igazság. Kezdő koromban én is a gitárt hibáztattam, mikor rezonáltak a húrok, meg kicsengetek, meg üresen szólaltak meg mikor nem kellett volna. Fektess egy kis energiát a tudatos játékba, fogd le szépen az akkordokat úgy, hogy mindent tompítasz, ami nem kell. Amíg ez nem megy, zajos, élvezhetetlen lesz a játék... aztán ha elsajátítod, soha többé nem lesz ilyen problémád. Szóval a lényeg, ez abszolút nem "hardver" függő, kicsit közhelyesen hangzik, de tényleg el lehet játszani bármit egy seprűnyélen is... tényleg. Talán egy kicsit kevesebb lesz benne a mély. ;)
2012. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát rendben, próbálkozom :) Nem akarom a gitárt hibáztatni, hisz azt tudom, hogy nagyon sok függ attól, hogy ki játszik rajta. Csak ugye amikor egy akkordot lefogok rendesen, akkor sem olyan a hangzása mint mondjuk a példán lévő. Nem tudom érthető-e, tehát, nem a húrokat nem tudom lefogni rendesen hanem csak szimplán nem olyan a hangzása.
2012. júl. 11. 14:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Meg tudnád mondani pontosan milyen a gitárod típusa? Modellszám vagy név?

Milyen hangszedők vannak benne, humbucker vagy single-coil?

2012. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy hang is szólhat teljesen máshogy két gitáros kezében ugyanazon a gitáron.

Az az 1 akkord is azért szól rosszul, mert még nem jó a technikád.

Persze az a gitár valószínűleg egy hulladék attól még, de az nem ilyen tünetekben jelentkezik.

Ha meg ilyen programokat szeretnél szerezz be egy normálisabb hangkártyát, alaplapival nehezen fogsz normálisan gitározni.

2012. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A Gitárom, mint már írtam, egy Vision nevű (asszem német) starto copy. 3 Single coil hangszedője van, és semmi mást ne tudok róla...


A hangkártyához ehhez semmi köze... egy Behringer USB-s guitar linket használok, ebbe egy bele a gitár és ebből jön ki a hang is.


Na most amit ég elfelejtette írni, hogy ha ne csinálok semmit se a gitáron, akkor is recseg.. Sőt az effektek 80%-ában a basszus nagyon magas, még ha lehúzom akkor is. Általában tompításkor érezhető nagyon, akkor az egész szinte mintha basszusgitár lenne már... Szóval nem igazán vágom mi a hiba.. azt azért kétlem, hogy ezt én okozná, főleg, ha hozzá sem nyúlok.

2012. júl. 11. 16:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Értem, hogy írtad, de a Vision egy márkanév, én a konkrét tipusra lettem volna kíváncsi, ha van modellszáma vagy neve, csak hogy tudjam, milyen. De már az is elég, amít irtál.


Ha Strat másolat és csak single hangszedőid vannak, az soha úgy szólni, mint a videón a srác Les Paul jellegű gitárja humbuckerrel.

2012. júl. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeség, de a recsegés oka lehet a túl nagy bemeneti jel. (szerintem)
2012. júl. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!