Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért recseg közepes hangerőss...

Miért recseg közepes hangerősségtől az elektro-akusztikus gitárom?

Figyelt kérdés
A gitáron van egy hangszabályzó, amin lehet állítani a gitár hangerején, ha rá van kötve, mondjuk erősítőre, vagy számgépre. Nos én Számítógépre kötöttem rá, hogy felvegyem amit játszok, de mikor a gitáron kb. közepes hangerősségig feltekerem akkor a felvétel recseg az erősebb pengetésnél. Ha maxra tekerem fel akkor meg szinte majdnem minden hang recseg.. Ez azért van mert az elektronikája megsérült valahogy, vagy mitől? :|

2012. júl. 10. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért van, mert nincsenek jól beállítva a jelszintek.

Azért ez nem úgy működik, hogy bedugod az alaplapi hangkártya mikrofonbemenetére aztán tökéletes minden.

Illeszteni kell jelszintet és impedanciát, lehetőleg valami értelmes hangkártyával.

Úgy valszeg nem lenne gond.

2012. júl. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha van a szoftverben, amit használsz a gépen bemeneti jelszintszabályozás (gain vagy input level vagy input sensitivity ilyesmi), azon lejjebb tudod venni.


Ha másképp nem megy, még jobban halkítsd le a gitárt, mert túlvezérli, úgy tűnik.

Persze ahogy 88 mph is mondta, normálisan illesztett bemenettel működne jól.

2012. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, majd megpróbálom. :) Amúgy a gitáron még van magas/mély hangszabályzó. Ha mindkettőt letekerem teljesen, akkor maxon nem nagyon recseg, de azért lehet hallani, ha pedig feljebb tekerem, annál rosszabb lesz.. Meg azért gonddoltam, hogy nem a gitárral lesz baj, mivel 80k volt és csap pár hónapja vettem, szóval ennyi pénzért már csak nem lesz baja ennyi idő után. Még egyszer köszönöm a válaszokat. Remélem ez lesz a gond vele. (XP-n jó volt, most Win 7-en kezdődött a probléma..)
2012. júl. 11. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!