Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » DOBOSOK. Milyen szobában...

DOBOSOK. Milyen szobában gyakoroltok?

Figyelt kérdés

Ezt ugy értem hogy én most vennék szerkót és ugy gondoltam felcipelem az emeletre a szobámba, mert máshol nincs hely. és hangszigetelté teszem a szobát...amennyire csak tudom. Ezt most azért kérdezem, mert az együtesek szoktak hangszigetelt próbatermet késziteni. Nem azt modnom h egy dobhoz fölösleges, mert van hangja rendesen, csak mondjuk nem elhanyagolható e a szigetelés. Mert ha lesz(idővel szeretnék barátnőmmel) egy bandánk, akk mindent át kell a "próbaterembe " cuccolni és akk fölöslegesen lett az a csomo pénz a szobámra költve.

Előre is bocsánat, ha értelmetlenül irok, de igazándiból megfogalmazni sem tudom a kérdésem, abben reménykedek, hogy ti értitek hogy mire akarok célozni.:)


2012. júl. 9. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:

nekem egy darabig a pincében volt a dobszerkóm, de megőrült tőle mindegyk 3. szomszédom. Aztán felvittem a földszintre, ott csak a közvetlen szomszédok bolondultak meg. Szerintem ha az emeleten dobolsz, mindenki meg fog őrülni, mert kilométerekre el fog hallatszani.

De amúgy csak szép sorban. Nem szigetelni szoktuk a termet, hanem csillapítani, hogy egyrészt ne süketüljünk meg, másrészt meg ne egy nagy kása legyen az egész, és hallatszódjon a dobtól a többi hangszer. Amíg egyedül vagy, nem igazán számít ebből a szempontból, mert ahogy én láttam, faszábban szólt a dob, amíg nem volt teljesen lecsillapítva a szoba, nem tűnik most olyan erősnek, viszont felvételen ég és föld, milliószor jobb így felvételen a dob (kamerával is, és 8 sávon felvéve is). Szóval ennyit a csillapításról.

Ha tényleg le akarod hangszigetelni a szobát, akkor valami kemény-puha-kemény borítást kéne csinálnod, de lakóövezetben inkább kemény-puha-kemény-puhát. Lehet kapni gumi vagy PURhab táblát a közepén pár milliméter ólommal, az már hatékonyan hangszigetelhet, de a világ összes pénze nem elég rá, négyzetméterenként mintegy 12 000 ft-nál nem lehet kevesebb, na ezzel az utolsó milliméterig be kell borítani a helyet, beleértve a padlót és az ablakokat is. Rés nem lehet sehol, stb, stb. Aztán még arra belülre akustikai szivacsokat kell tenni megfelelő stratégiai helyekre, nagy hozzáértéssel. Szóval ha nincs felesleges pármilliód, nem is érdemes elkezdeni. Mindent összevetve ne költs a szobádra egy vasat se, ablakon kidobott pénz. Annyit érdemes, hogy ha nem zár tökkkkkéletesen az ablakod, akkor egy nyílászáró-csere belefér (az ára úgyis elég hamar visszajön a fűtésen való spórolásból). Csillapítani meg szintén nem érdemes, bőven elég, ha ordenáré kupleráj van a szobában (nem viccelek).

Szomszéd ellen érdemes szégyenszemre teletömni párnákkal és takarókkal a lábdobot, és szivaccsal a pergőt, tamokat, vagy venni mintegy 16 000 ft-ért hálóbőröket, azoknak a szomszéd számára hallható hangja nincs, hátránya az, hogy te is csak kopogást fogsz hallani, meg elég durván visszapattan róla a verő.

Még egy jótanács... A barátnőddel ne csinálj bandát semmiképpen. Sosem szabad a romantikát összekeverni a zenekarral, mert annak kivétel nélkül mindig az a vége, hogy valamelyiknek ki kell lépnie a zenekarból. Egyrészt azért, mert nem fog örökké tartani a kapcsolatotok, és aztán el kell dönteni, hogy az időközben 5 főre duzzadt zenekarból melyikőtök távozzon, másrészt meg a csajodnak nem fogod tudni azt mondani, hogy "Mi ez a sz*r, amit játszol?", pedig néha a helyzet megköveteli. Néha jöjjetek össze jammelni egy picit, de külön zenekarokat csináljatok, ha kedves az életetek és a kapcsolatotok!

2012. júl. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Uhh a barátnőt nem úgy értettem hogy BARÁTNŐ, hanem hogy lány vagyok és a barátom ő, és lány.:))

Másrészt köszönöm a részletes választ,nem gondoltam volna, hogy valaki fog írni, főleg ilyen sok mindent, sztem majd többször átolvasgatom még és akkor újragondolom az egészet.

2012. aug. 8. 14:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!