Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nem megy az akkordozás, miért...

Gernyó02 kérdése:

Nem megy az akkordozás, miért van ez? (többi lent)

Figyelt kérdés
2 hónapja gitározok napi szinten minimum 1 órát, és egyszerűen nem megy az akkordozás.Ugyanúgy szól, jól fogom le de mikor akkordot kell váltani akkor vagy mellé nyúlok vagy keresnem kell a húrokat hol fogjam le és így gyakran megállok az akkordok között, sokat gyakorlom de mindig elrontom valahol.

#Gitár.Akkord
2012. júl. 2. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
2 hónap nem elég ehhez. Idővel menni fog. Az elején én is így voltam vele.
2012. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mbalage ***** válasza:

Ne zavarjon, hogy meg kell állnod. Később majd egyre rövidebb ideig tart kikeresni az akkordot, aztán egy idő után egyből jönni fog.


Viszont jó, ha már most megszokod, hogy ne hagyd félbe a számot, ha egy akkordot elrontasz, hanem menj tovább! Ha még nem megy a dolog, akkor először külön gyakorold az akkordokat, és csak utána próbáld egyben a számot. De ha számot játszol, akkor próbáld meg mindig végigjátszani!

2012. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. júl. 3. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:
S még annyit: a gyakorlásnak pont az a lényege, hogy hibákat követsz el. (HA nem követnél el hibát minek gyakorolni?? :D) S ebből tanulsz, hogy hogyan kerüld el őket. S idővel megtanulod az egyszerűbb akkordfogásokat, váltásokat. Ne keseredj el, mind így kezdtük. Kitartás!
2012. júl. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van aki ezt tanulja meg gyorsabban, van aki azt. Velem úgy gyakoroltatta a tanárom, hogy mindig egyszerre csak négy akkordot adott fel, és azon a négyen belül is, kettesével.

Tehát pl. C-dúr, a-moll, d-moll, g-dúr.

Gyakoroltam külön csak a C-dúr - a-moll váltást, majd külön csak a-moll - d-moll és így tovább. Majd egyben, ha már ment, úgy ahogy.

Ami még fontos: Ne álljon meg a pengetés, ha eltéveszted, vagy nem találod a hangokat. Pengeted a négy negyedest ha törik ha szakad, és úgy is válthatsz közben, hogy egymás után "folynak át" az ujjaid a következő akkordra. Nem tudom hogy fogalmazzam, de megpróbálom. Szóval megvolt az első négynegyed a C-dúr akkorddal, következik az a-moll, már a második négy negyedet pengeted, de az ujjaid még nincsenek a helyükön, az 1-es a helyén van, majd jön a 3-as és a 2-es. Sokkal feltűnőbb és kellemetlenebb a fülnek, ha szünet van, mint amikor nem kerülnek rögtön a helyükre az ujjak.

2012. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igen, a pengetés ne álljon meg közbe!
2012. júl. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!