Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a Rammstein...

Szerintetek a Rammstein Mutter c. száma és klipje miről szól?

Figyelt kérdés

Én arra következtettem, hogy valójában magányosnak, számkivetettnek, érzelmi torzszülöttnek érzi magát (aki a szöveget írta, vagyis Till). A "hab' keinen Nabel auf dem Bauch" kifejezés is mintha azt jelentené, hogy teljesen kívülállónak érzi magát, anyátlannak. (?)

A dalból mindenesetre süt a fájdalom, a szenvedés. de én egyébként nem tudtam róla, hogy az anyjával különösebb problémáik lennének. azt igen, hogy az apjával voltak. Márpedig a "homlokomon egy anyajegy, kivágom egy kés csókjával" mindenképpen arra utal, hogy a szülői örökségektől, emlékektől próbál szabadulni. Ezzel a teóriámmal a klip is egybevág. A felnőtt, hétköznapokban kiegyensúlyozott férfi néha egy-egy pillanatra meglátogatja a jól elrejtett, börtönbe zárt valós énjét, ergo a lelke mélyén még mindig az a sérült, szenvedő "nagy gyerek". Aztán amikor ezzel tudatosul, megint otthagyja, és felveszi a kifelé mutatott énjének az arcát, éli tovább az életét, és egy időre megint elfelejti a betegebbik részét.



2012. jún. 21. 04:41
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Egy kísérletből született "gyerek" megöli az anyját,aztán a folyóba veti magát de túléli és egy börtönbe kerül a semmi közepén,legalábbis a wikipédia szerint
2012. jún. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Jó hát a Rammstein számokat önállóan lehet értelmezni szal amit a wikipédia mond azt nem feltétlenül kell elhinni vagy nem is tudom


amúgy meg ha olyan rossz volt a viszonya az anyjával akkor lehet arról nem beszél senkinek ezért nem lehet róla tudni

2012. jún. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Van benne valami,nekem pl. a kérdező verziója jobban tetszik mint ami a wikipédián olvastam
2012. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

#3

egyetértek szerintem a kérdező verziója helytállóbb :)

2012. jún. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mrs. Szánsájn ***** válasza:
20%
Tudtommal Till nincs rosszba az anyjával. Egyszer láttam egy képet ahol asszem a Deathstars-al pózolt :DD, szóval biztos jó a kapcsolatuk.
2012. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor csak szimplán nem személyes tapasztalatok alapján írta (ezt sem). De basszus, hogy tud egy ilyen számot megírni, amikor az ő kapcsolata a saját anyjával jó? Ez felülmúlja a fantáziámat:))
2012. júl. 6. 23:38
 7/10 A kérdező kommentje:

á, most néztem utána a német wikipediában a szám eredetének.

"Egy klón történetét meséli el, aki az identitásért kiált („ma éjjel megesküdtem az anyának, aki soha nem szült meg engem, hogy betegséget küldök neki, majd elsüllyesztem a folyóban“). [bocs, a fordításért, nem vagyok egy őstehetség:)]

Így már világos. Most ezzel a tudattal hallgattam meg a dalt, és végül is most már értem, hogy tudta megírni. Elvégre hülye vagyok, Tillből kellett volna kiindulnom, aki soha nem írt volna ilyen magáról szóló, személyes számot:) Szóval az elméletem már ebből kifolyólag is hibás:))

2012. júl. 6. 23:52
 8/10 Mrs. Szánsájn ***** válasza:
72%

"De basszus, hogy tud egy ilyen számot megírni, amikor az ő kapcsolata a saját anyjával jó? Ez felülmúlja a fantáziámat:))"


Till, MINDENT felülmúl. :DDD

2012. júl. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen:) Ezért szeretjük:))

de én voltam szűk látókörű, most már kezd derengeni a mondanivalója a dalnak.

2012. júl. 7. 00:05
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

"Till, MINDENT felülmúl."

ez így igaz :D

2012. júl. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!