Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akusztikus gitárnál milyen...

Akusztikus gitárnál milyen különbözőséget okoznak az alábbi anyagok?

Figyelt kérdés
Fedlap: rétegelt fenyő vagy válogatott fenyő vagy tömör sitka?

2012. jún. 17. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A válogatott fenyő bullshit, csak marketingduma.

A tömör anyagból készült fedlap jobb minőségű szokott lenni általában, mint a rétegelt.

2012. jún. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Eddig ez rendben is van. Árban is látszik ez. De hangzásban, tartósságban, stb?? Mennyire jobb az egyik mint a másik? Miben más?
2012. jún. 17. 18:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy jobb minőségű, hogy abból érthető legyen, hogy hangzásban általában a tömör fedlapot szokták a jobb hangú hangszerekben használni... :)

Tartósságban szerintem nem sok különbség van.


A "mennyire" kérdésre csak olyan választ lehet adni, hogy "attól függ". :)


A hangzást illetően képzeld el, hogy van egy tömör, egy darabból készül lap, ahol egységes a rostirány, az egész belső struktúra.

A rétegeltben van 3 ki tudja, milyen fából készült vékony furnér jellegű lap, köztük ragasztó, többnyire különböző rostiránnyal. Köztük ragasztó van, ami akusztikailag azért sokkal rosszabb anyag, mint a fa, és az egész felületen két ilyen réteg van.

A rétegeltbe ráadásul általában már a gyenge minőségű, maradék fákat raknak.

A tömör az idő során elkezd hangzásilag "kinyílni", ahogy a fa belső struktúrájában az akusztikai rezgések energiája "elrendezi" a belső részeket. A rétegeltnél ez kevésbé vehető észre.


A tömör a fentiek miatt viszont érzékenyebb a hőmérséklet és pártartalom ingadozására, míg a rétegelt strapabíróbb.


A tömörnek komplexebb hangzása, a rétegelt valamível egysíkúbb.

2012. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a korrekt választ!

S a lakkozások/színezések között van ilyesmi különbség? Tehát egy natúr színű és egy ugyanolyan pl.: fekete között van hangzásbeli különbség?

2012. jún. 17. 20:44
 5/12 anonim ***** válasza:

A lakkozás színe nem számít különösebben, sokkal inkább a módja szerintem (hány rétegű, hogy vitték fel, stb.) és a felhasznált lakk anyaga. (Nitrocellulóz, poliuretán vagy poliészter).

Bár megoszlanak a vélemények, melyik jobb és mennyiben befolyásolja a hangot.

Szerintem egy olcsóbb gitárnál igazából nem sokat nyom a latban.

2012. jún. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ha választanod kellene egy Epiphone DR-100 és egy Fender CD-60 között. Melyik mondanád jobban kidolgozott gitárnak?

Nem csinálok titkot a dologból: nincs túl sok pénzem gitárra, de e kettő között vacilálok. Próbáltam mind a kettőt, mind a kettő tetszik, de árban azért sok van köztük.

2012. jún. 18. 07:25
 7/12 anonim ***** válasza:

Mivel egyiken se játszottam, nem tudok személyes tapasztalat alapján segíteni, csak a neten található információkból, de az meg eléggé indirekt...


A paraméterek alapján hasonlóak, mindkettő távol-keleti gyártmány... szerintem nem jársz rosszul az olcsóbbal, ha lényegesen kedvezőbb az ára.

2012. jún. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát épp ez az! :D

23e a Dr100 és 33 a CD-60 S ez utóbbi kényelmesebbnek tűnik, egyformán 10-es húrokkal, ám mintha az DR100 hangja testesebb lenne. Így ez most a dilemma forrása.

2012. jún. 18. 16:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy.

Ha csak a húrnyomás nagyobb az Epi-n, azon többnyire lehet segíteni beállítással. De az is pénzbe kerül.

Milyen jellegű zenéhez kell?

2012. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

kifejezetten hobbi kategória. Leginkább egyedül a fiamnak. :D:D

Időnként ketten (Nem a fiammal, hanem egy baráttal) összeülünk és játszunk. Néhány éve lettem a hangszert, s most újult erővel fogtam hozzá, de a tizenéves gitáromat egy kicsit megette az idő. :D

A zenét illetően akkordos dalok magyar őskorból. :D

2012. jún. 18. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!