Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vegyek Fender gitárt, vagy...

Vegyek Fender gitárt, vagy még nem érdemes?

Figyelt kérdés
2,5 éve gitározok, most vagyok 16 éves. Egyetlen elektromos gitárom van, egy Stagg márkájú strat másolat. Újat szeretnék venni, eddig egy Cortban gondolkoztam 50e Ft körül. Aztán jött az ötlet, hogy akkor már ha tovább várok és hozzáveszek még 30 ezret, ott már a Fender Strat széria kezdődik használtan. Megéri nekem Fendert venni, vagy nem kell még nekem ilyen jó gitár?
2012. jún. 10. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudnod... 2,5 év talán pont az a határ, ahol bele lehet kóstolni (és ki lehet élvezni), de függ attól hogy az elmúlt 2,5 évben mennyit gyakoroltál, tehát mennyire érzed otthon magad a fogólapon... én azt ajánlom, menj fel youtubera és keress rá a saját gitárodra vagy egy hasonló másolatra és hallgasd meg, mások (profik) hogyan szólaltatják meg... és lehet (biztos) azt fogod gondolni: uhh, még ebből a gitárból sem csikartam ki minden hangot. Amikor már egyre kisebb ez az érzés, akkor érdemes újat venni... minden gitárosban benne van ez a láz 1-2 év után, de szerintem nem szabad elrontani az élményt, ki kell várni.
2012. jún. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
minden nap játszok szinte, most is egy jó 3 órája biztosan itt ülök és gitározok:D Kb. két évet jártam tanárhoz, most viszont sajnos csak itthon tudok. A csere oka a mostani Stagg nagyon rossz minősége, az elektronika, a tremolo, bundok, egyszerűen minden "kínai" rajta, kezdő gitárnak tökéletes volt, de mostmár azért többet szeretnék. Szóval biztos lecserélem, a kérdés csak az hogy érdemes-e Fenderre?:)
2012. jún. 10. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:
ami használtan 80ezres fender, annak túl sok köze nincs az igazi fenderhez. Egy használt mexikóit kapsz annyiból, de annál már jobb a Squier Classic vibe szériája.
2012. jún. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így, ahogy az előttem szóló írja. Ha rám hallgatsz, még gyűjtesz jó sok pénzt, és úgy veszel új gitárt. A mexikói Fenderek hogy úgy mondjam, nem az igazi Fenderek. Félre ne értsd, az is igazi Fender, de az Amerikai gitárok szólnak úgy istenigazából! Meg persze az se mindegy hogy milyen erősítőd, pedálsorod (vagy multieffekted) van. Stratót vagy Telecastert akarsz?

Én speciel klasszikus gitáron kezdtem, egy évig azon tanultam, aztán vettem egy Cort X2-es gitárt, meg egy 15W-os kombót. Azzal a cuccal egy 7 hónapig toltam, majd vettem hozzá egy Korg AX5G multieffektet. Azon kitapasztaltam hogyan működik a multi, aztán rá egy évre (4 hónapja) vettem egy BOSS GT-10-es multieffektet. Azóta egy zenekarban játszom, és több ezer watton szólok, a 15W-os kombó csak kontrollként szolgál, és annak tökéletes... :-) még idénre tervezem egy Fender USA Strato beszerzését. 350.000 jó magyar forintba kerül, de az szól!

Szépen fokozatosan kell fejlődni, technikailag és felszerelésileg egyaránt!

2012. jún. 11. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Fender Mustang II modellezős erősítőm van, 40W, az egy jó darabig elég nekem, imádom, ezután már csak csövest miatt akarok majd max váltani :D

Értem én, hogy a mexikói Fender nem az igazi és köszönöm a válaszokat, de most egy Stagg (!!!) gitárom van, egyrészt ennél kb minden jobb, meg azért a mexikói Fender is Fender... Illetve szerintem második gitárnak (2.5 éve játszok mondom) egy mexikói Fender is "megteszi" szóval biztosan lehet azzal is koncertezni és az is kiba* jól szól, főleg a mostanimhoz képest, és biztos hogy évekig fog jól szolgálni majd, nem?

Én így látom, de javítsatok ki, ha tévedek és mégegyszer köszönöm, aki eddig időt szánt rám:)

2012. jún. 11. 17:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, azért vagyunk hogy segítsünk egymásnak :D

Amúgy jól mondod, persze hogy az is jól fog szólni. Nekem is elég lenne egy mexikói is, de fanatikus vagyok, így a legjobb kell.

2012. jún. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!