Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki hogyan tanult meg gitározni...

Ki hogyan tanult meg gitározni? Aki járt már tanárhoz, iskolába, milyen egy gitáróra felépítése? Mit tanultatok meg az első 1 évben?

Figyelt kérdés

2012. jún. 5. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Klasszikus gitárt tanultam az ifjúsági ház szervezésében, nem alapfokú művészeti oktatásban, felnőtt képzésben. Első 1-2 óra ritmizálás: tapsold el, vagy dobold le az eléd rakott ritmusképletet. 3-4 óra ugyan ez, csak gitáron egy húrt pengetve. Aztán jönnek a gyakorlatok: 2 húr, majd több húr váltott pengetése, nagyon egyszerű etűdök. Magyar népdalok dallamjátéka, melyen keresztül valójában megtanulod a C-dúr skála hangjait, kotta jegyzését és fogását a gitáron. Ezzel párhuzamosan (ahogy megismered a hangokat) jöhetnek az összetettebb etűdök. Második fél év elején egyszerű klasszikus darabot le tudsz játszani. Nekünk itt jött egy kis visszakanyarodás és ismételten előkerültek a népdalok, de azok akkord kísérettel történő lejátszása, illetve dallamjáték basszus kísérettel. Nekem kábé ennyi fért bele az első évben. Kellett volna még a dallamjáték az ötödik fekvésben, így a Puskás -féle gitáriskola tankönyv teljes lett volna.

Rengeteg múlik azon, hogy otthon mennyit gyakorolsz.

2012. jún. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én most nyáron szeretnék belekezdeni .. nem vagy pesti véletlenül? Nem hiszem, hogy mindenhol ez a sablon, amit az előző válaszoló írt.

Milyen zenét hallgatsz?

2012. jún. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Miskolci vagyok. Köszönöm az előző válaszadónak, mindenképpen hasznos tanácsot adott, de én sem szeretnék népdalokat játszani, hardcor/metalcore zenét hallgatok.
2012. jún. 8. 09:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem én ezt a népdal dolgot, meg persze valahol el kell kezdeni, de a hc stíluson belül is vannak egyszerűbb dalok, dalrészletek ahonnan el lehet indulni, a népdalokkal csak a kedvem menne el tőle.
2012. jún. 8. 09:24
 5/6 A kérdező kommentje:
Én igazából otthon, könyvekből, videókból szeretnék gitározni tanúlni, persze amint lehet eljárnék tanárhoz, de jelenleg ezt nem tudom magamnak megengedni. Elkezdtem akkordokat tanúlni és újjgyakorlatokat metronómra, aztán néztem egyszerűbb dalokat saját stílusomon belül. Jelenleg úgy gyakorlok, hogy kezdetnek 30-45 perc újgyakorlat, utánna akkordozok (még csak alap akkordok) és igyekszem keresni, eljátszani egyszerúbb hc dalrészleteket. A kérdés valójában az, hogy jó úton haladok e, vagy változtassak, egészítsem e ki jelenleg a gyakorlást és ha igen, akkor mivel?
2012. jún. 8. 09:34
 6/6 anonim ***** válasza:
zenesuliban nem fognak neked olyat tanítani, mivel az egy teljesen más hangszer.
2012. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!