Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valakit tud készíteni zene...

Valakit tud készíteni zene alapokat? Én is tudni akarom hogyan kell.

Figyelt kérdés
Aki tud alapokat csinálni az légyszi írjon! Nagyon fontos! :/
2012. máj. 7. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
milyen stílusban?
2012. máj. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Reppet szeretnék, de egyébként szövegtől függ.
2012. máj. 7. 19:38
 3/8 anonim ***** válasza:
tanulj meg zenélni.. úgy a legegyszerűbb
2012. máj. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már vannak szövegegeim ... már csak zenealap kéne!!!
2012. máj. 7. 21:00
 5/8 anonim ***** válasza:

most akkor azt szeretnéd ha valaki csinálna neked alapot? vagy elkezdtél összerakni valami a számaidhoz de elakadtál?


am. netről lehet letölteni "félkész" loop-okat mindenféle stílusban, azokból elég könnyen össze lehet rakni egy alapot.

2012. máj. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van szövegem, de alap nincs hozzá. Le is töltöttem azt a programot, amivel lehet készíteni, de innentől tovább nem tudom, mert nem értek hozzá. Ezért kéne, hogy valaki magyarázza el, hogy s mint kell. Megkérdeztem már 1-2 reppert, hogy hogyan kezdjem, de ennyit mondtak: menjek stúdióba és vegyem fel a számot. Volt aki pedig ezt: "vegyél karaoke mikrofont és vedd fel azzal a számot." Akkor a mikrofonosat mondta, az azt is mondta, hogy elég ezzel a mikrofonnal otthon dolgoznom. Oké, rendben- de nincs alap! Így nem tudok zenét felvenni alap nélkül. Érted? Nekem csak annyit kéne, hogy hogyan kell alapot készíteni és el tudnám kezdeni a szakmát. Tehetség van (legalábbis mondják). Ennyi.
2012. máj. 7. 21:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egy hosszabb folyamat, eltarthat pár évig is, amíg rendesen megtanulod. Az egész onnan indul, hogy beszerzel valamilyen DAW-ot (Digital Audio Workstation), például:Cubase,Ableton, Sonar, Reason, FL Studio, stb. Ezek multitrack programok, tehát az egyes hangszereket sávonként kell megcsinálni (dobok, basszus, szinti, akármi). Ezeket megoldhatod úgy, hogy keresel kész loop-okat, és azokból rakod össze vagy megcsinálod magadnak. Nem árt, ha van hozzá egy jó hangkártyád + MIDI billentyűzet, amivel feljátszod az egyes szólamokat, frázisokat. Persze a DAW önmagában nem elég, többnyire kellenek hozzá virtuális szinti(VSTi) és effekt kiegészítők. Mondom, nem egyszerű folyamat...
2012. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már próbálgattam, hogy mit hogyan kell, de csak addig jutottam, hogy dallamokat, zenét... tudok játszani. De azt csak lejátssza, és nem pedig alap készül. Mondták nekem, hogy ha megvan az alap akkor vegyek egy karaoke mic-t és vegyem fel a számot. Rendben, de nekem előtte alap kell. Nekem ez az álmom, hogy saját készítésű zeném legyen! Néztem youtube-on, hogyan kell, de sehová nem jutottam. Próbálgattam mindent, de nem jövök rá. Egyébként úgy tényleg jó, ha mikrofonnal veszem fel a számot?
2012. máj. 8. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!