Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez milyen gitártechnika?

Ez milyen gitártechnika?

Figyelt kérdés
na szóval arra jöttem rá, hogyha megpengetem mondjuk B húrt a 6-ik bundon és elkezdem nagyon gyorsan csúsztatni az ujjam a bund "között" akkor egy tök zsír hang jön létre. nem viszem ki a hatos bundról az ujjamat hanem a bundon belül föl-le (természetesen közben nyomom a húrt). nem nyújtom a hangot, nem csúsztatok. olyan hang jön létre mintha rezegne a hang. elektromos gitáron szoktam ilyet csinálni. ha valaki tudja, hogy mi ez akkor írja már le.

2012. máj. 6. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

B húr nem igazán van :D van B string, vagy H húr :DD de ez csak kötekedés

Vibratonak hívjuk, de nem is kell a két bund között csúszkálnod, ha egyhelyben tartod a kezed, és remegteted a kezed, akkor is így szól, még talán úgy szebben is

2012. máj. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem, nem vibrato. nem mozgatom oldalirányba a kezem :D végig párhuzamosan megy a nyakkal. a húron föl le le, de nem viszem ki a kezem se oldalra se ki a bundból.:D
2012. máj. 6. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mint a fenti grammar náci kollégám (egyébként ment a felfelé mutató hüvelykujj) is mondta, vibrato az, akkor is nyújtogatod a húrt, ha a nyakkal párhuzamosan mozgatod az ujjad.

Tekintve hogy már a kérdésen belül nem tudtad eldönteni, hogy csúsztatod-e az ujjad a húron vagy nem, elárulom, hogy a fenti válasz arra vonatkozik, ha nem csúsztatod.

Ha csúsztatod, akkor valóban megrezegteted a húrt, gratulálok, tényleg nem túl gyakori módszer, a nem "zöngés" változatát fret noise-nak hívják, amit te csinálsz, annak meg nem tudom a nevét, de ha ki tudod gyakorolni úgy, hogy rendesen tudd használni, akár valami újat is teremthetsz:)

2012. máj. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

kössz ment a zöld pacsi.

"nem nyújtom a hangot, nem csúsztatok"

itt valóban rosszul fejeztem ki magam. az itt lévő csúsztatást arra értettem, hogy nem tolom tovább a hangot a következő bundra. a többi csúsztatást meg arra, hogy föl le viszem az ujjam :D

köszönöm szépen a választ akkor most kb vágom. akkor tovább gyakorlom :D

2012. máj. 6. 19:26

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!