Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez vajon a gitározásra is...

Ez vajon a gitározásra is igaz, mint (elvileg) a tanulásnál)?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy ha tanulás után alszik az ember, akkor jobban fog emlékezni a tanult anyagra, jobban fog menni neki. Vajon ez gitározásnál is igaz? (Szerintem hülyeség, bár nem tudom.)

2012. ápr. 21. 19:47
 1/4 bukor ***** válasza:
Szerintem ha aznap nagy nehezen is de eltudod játszani, akkor másnap könnyebb lesz és jobban is fogod tudni. Nekem is így van a tanulásnál is o_O :) .
2012. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez szerintem tanulásnál is csak akkor van, ha csomó elméleti dolgot kell tanulni, de főleg, ha szó szerint kell csomó mindent bemagolni. Ha pl matekot tanulsz, tegyük fel, hogy gyötrődsz egy csomót valamin, de a végére megérted, akkor teljesen mindegy, hogy mit csinálsz utána, ha már összeállt a kép, akkor azt tudod, és kész :D Szóval ha gitárnál ilyen technikai dolgokra gondoltál, hogy pl egy szólót nehezen tudsz eljátszani, de egy óra után sikerül, akkor mindegy mit csinálsz utána. Ott az számít inkább, hogy pihentesd az ujjad, mint egy edzés után.

Max akkor jó, ha alszol utána, ha kívülről kell sokat tanulni, és utána pihensz egyet :D

2012. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
rám ez pont igaz ha hagyom általában ülepedni 1-2 napot azt a számot amit tanultam akkor sokkal jobban szokott menni.. :D
2012. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az másabb kicsit, de tényleg így van.

Én is, ha elkezdet valamit tanulni, ha egy nap leülök, és pl 3órahosszáig csinálom, estére nem megy annyira jól, mint ha egy hétig minden nap foglalkozok vele 15percet. Mindig hagyni kell ülepedni.

Annak idején zenesuliban az volt a szokás, hogy vizsga előtt 1hónappal már mindnekinek tudnia kellett a darabot, akkor elrakták, nem volt szabad játszani, és másfél héttel vizsga előtt vették elő megint:) Nem véletlenül :D

De a közvetlen gyakorlás után való alvásnak nincs nagy jelentőssége

2012. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!