Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Már egy ideje gitározom de...

Már egy ideje gitározom de sehogy se értem, hogy képesek az emberek hallás után le akkordozni egy számot?

Figyelt kérdés
El tudok játszani egy számot tabról is meg kottát is tudok olvasni, a barré sem probléma. Minden fontosabb akkordot ismerek, a powerchordokat is. Egyszerűen csak gitározzak sokat és rá fogok érezni vagy tudtok nekem ehhez valami gyakorlatot is mondani?

2012. ápr. 15. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt hoy minden fontosabb akordot ismersz? Hallás után megmondon hogy milyen akkord? Vagy ha látod hogy milyen hangokból áll?


Szerintem töltsd le az EAR master prot, és járj szolfézsra.

2012. ápr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy ismerem ,hogy le tudom fogni, de hallás után nem tudom megmondani egy számról ,hogy milyen akkordokkal kéne, és erre szeretnék rájönni,
2012. ápr. 15. 11:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor én felnőttem, még nem volt internet, sem tab, sem egyebek. Rádióból vettük fel a zenét magnószalagra, és azt tekergettük oda-vissza, úgy szedtük le a dalokat. Meg aztán nem árt tudni, hogy pld. egy C dúr és egy G dúr milyen viszonyban vannak egymáshoz.
2012. ápr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha szól a zene, próbálgatod az akkordokat. Csak meghallod már, hogy melyik nem hamis.
2012. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor te félrevezettél minket már ne is haragudj, lópikulát sem tudsz a gitározásról. Kezdd az alapoktól: Szolfézs, zeneelmélet.
2012. ápr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is kottáról tanultam, és később jöttem rá, hogy hallás után sem ártana :D Én a tankcsapda számokat javaslom, azzal el lehet kezdeni próbálkozni. leülsz egy gitárral, berakod a számot, és próbálkozol. tankcsapda azért jó erre, mert csak kvintakkordokat játszanak, és szinte mindig standard hangolásban, szóval annál könnyebb dolgod lesz. Meghallod az első akkordot, lefogsz valamit, amit te gondolsz, és csak meghallod, hogy magasabban, vagy mélyebben van a dalban az akkord. Persze ehhez tényleg nem árt a szolfézs gyakorlat, mert ott meghallod az első akkordot, azt kihallod hogy milyen hangmagasságban van, és ahhoz már tudsz viszonyítani, hogy a többi akkord hanyadik fok, és milyen funkciója van
2012. ápr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 11 éve ének-zenei suliba járok. Az Úr hál' Istennek abszolút hallással áldott meg, de a zeneiskola csak jobban fejlesztett. És több mint 10 éve a metalnak élek. 2 és fél éve gitározok. Úgy tudod kihallani az akkordokat, hogy sokszor meg kell hallgatni a számot (annyiszor hogy a szerkezete benne legyen a fejedben, de a ritmus főleg fontos) és akkor elkezdheted próbálgatni az akkordokat. Ha elég sokat gyakorlod és fejleszted a hallásod, a végén bármelyik számot eljátszhatod (na jó, talán Cannibal Corpse-t nem).
2012. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én kb fél éve kezdtem el gitározni és sajna nincs túl sok időm a gyakorlásra, úgyhogy leragadtam ott, hogy tudok pár akkordot, de ezekkel szinte bármilyen egyszerűbb dalt eljátszok 1-2 hallás után. csak leülök és próbálkozok. ennyi :D
2012. ápr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. ápr. 16. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!