Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a címe/ki a szerzője ennek...

Mi a címe/ki a szerzője ennek a darabnak?

Figyelt kérdés

A Szomszédokban több halálesetnél is ezt a gyönyörű, érzelmes zeneszámot lehet hallani. Mivel a sorozatban több alkalommal használtak fel klasszikus műveket, ez a darab is biztosan egy ilyen. Magyarán, nem a sorozathoz gyártott zene, hanem régebbi, önálló muzsika. Belinkelek két videót, ahol hallani lehet.


1. http://www.youtube.com/watch?v=EwBgVNRFVJ4

2. http://www.youtube.com/watch?v=DPqT12t7SCs


Az elsőnél ("Bőhm húsvétja") 1:23-tól, a másodikban ("Jutka anyjának halála") 1:35-től megy. Nagyon kérem, hogy aki ismeri a szerzőt és/vagy a szám címét, ossza meg velem, mert nagyon szeretném teljes egészében is meghallgatni. Előre is nagyon köszönöm!



2012. ápr. 1. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha egy kicsit tovább nézed, ott van a megfejtés a képen. Zeneszerző: Hidas Frigyes.

Na, neki kell az összes darabját megszerezni, de még az sem kizárt, hogy külön a Szomszédokhoz írta. Én most néztem végig 12 évadot belőle, és vannak jellemzően visszatérő motívumok, mint pl ez a gyászolós, aztán van az, amit mindig akkor raknak be, amikor Etus magyarázza, hogy hogy halt meg "A Szixai", van a szerelmi téma, van a meglepő fordulat téma, van az akció téma. Amit te linkeltél, az sanszos, hogy egy egész Hidas-darab, a többiről viszont a fene jobban tudja.

2012. ápr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van. Én csak abból gondoltam, hogy nem sorozathoz írt szerzemény, mert amikor a 105. fejezetben Bőhm bácsi meghal, J. S. Bach Air című művét játsszák. Bár igaz, ez csak akkor egyszer hallható. A gyászos motívum, mint amit én is keresek most, valóban több fejezetben is előfordul. Utánanézek majd Hidasnak, ha nagyon ráérek. Kösz a választ!
2012. ápr. 5. 14:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!