Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha én vmi zenével foglalkozó...

Ha én vmi zenével foglalkozó fősulit szeretnék elvégezni akkor miért csak a klasszikus zene jöhet szóba?

Figyelt kérdés

miért nincs olyan ahol vmi rock zenét is tanítanak, ne csak ilyen bach,meg hayd-öket?


szivatás vagy miért?


vagy a nagy zenészek azok a fősulit nem arra használták hogy majd később azzal foglalkozzanak...


nem tudom még mi lesz a gitározásom vége, de délutánokat szoktam gyakorolni és nagyon szeretem ezért is gondoltam hogy vmi hasonló fősulira kéne menni, de ez a klasszukus zene dolog igen elbizonytalanít


2012. márc. 25. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert a rockra születni kell. Amúgy bocs de fogalmam sincs :D
2012. márc. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én zenész vagyok. Elõször is ha rock gitározni akarsz, akkor végezd el a fõsulit. Kapni fogsz igen Haydn meg hasonló komlyzenei darabokat, választhatsz virgábbakat is, jól fog jönni. Amikor elvégzed majd a sulit tudsz majd nagyon faszán gitározni, akkor válthatsz rockgitárra, és akár bandát is alapíthatsz. Mindezek mellett ajánlom, hogy tanulj zeneszerzést is, mivel ha rockbandát alapítasz jóm jönnek a saját számok.
2012. márc. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nézz szét a jazz tanszéken
2012. márc. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
nem akarlak nagyon leoltani, mert nem tudom hány éves vagy, de már megbocsáss. A Bach meg ilyenek, és amúgy a klasszikus zene az alapja minden zenének. A zenének ami önmagában stilus független, és aki zenél az véleményem szerint szeret minden zenét meghallgatni - a technót és egyéb elektronikus háttérzajt én személy szerint nem tartom zenének -. Et nem szivatás, a zenéléshez legelőször alázat kell, ha tanulod fősulin ha nem. Mondom ezt én amatőr "basszusgitárosként".
2012. márc. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hát, először is

miért lenne szivatás? :D nehogy azt hidd, hogy Bach a gyökereknek való, és csak rockot játszani a menő. sok embert foglalkoztat a klasszikus zene, sok embert pedig nem, ez más kérdés, de ha elbizonytalanít az, hogy azt kell majd ott tanulnod, szerintem már most hagyd az egész zeneművészetit:D nem fogod élvezni a sulit, ha már most unod a klasszikus zenét. én zeneművészeti szakközépben most az egyetemi felvételire készülök, és vannak olyan csoporttársak, akik nem szereteik a komolyzenét, elég nagy gondban vannak, mert ha valamit nem őszintén szeret az ember, akkor azzal csak a gond van.


azzal nem értek egyet, hogy aki elvégzi a klasszikus gitártanár vagy akár művészi MA-t, jó rockzenész is lesz egyben. Van olyan ismerősöm is, aki elvégezte a sulit, de elektromos gitáron semmit nem tudna eljátszani, (pedig klasszikus gitárból nagyon jó!), mivel a két hangszer két külön dolog. Tehát aki zeneművészetire jár, és pl egy nagyonjó metálgitáros, annak ugyanannyi gyakorlást igényel az elektromosgitár, mint annak aki pl egy jogi egyetemet végzett. (valamennyi átfedés van a klasszikus és az elektromos gitár között persze, de az egyikből nem következik a másik).


Amúgy a rendszer ilyen, ezt támogatja, a könnyűzenét nem. Amerikában pl van könnyűzenei egyetemi végzettség is, pl ott a Berklee, ott végzett pl John Petrucci, és ott tényleg tanítanak mindenféle könnyűzenét is. Itthon egyetemen jazz tanszak van, ami már eltávolodik a komolyzenétől, de amilyet te keresel, olyan sajnos nincs.


Ami neked szóba jöhetne, az a kőbányai zenei studió. Nem ad egyetemi végzettséget, de az államilag támogatott, nagyon jó tanárok vannak, és nagyon jó gitárosok végeztek ott. (Pl: Lukács Peta, Vörös Attila, és még sokan mások).

Ha érzel magadban annyi elhivatottságot, és fel tudsz készülni a felvételire, én a kőbányai sulit javaslom neked, mert ha igazán érdekel a könnyűzene, és mondjuk az elektromos gitáron találod meg önmagad, akkor imádni fogod a sulid.

És nem rosszindulatból, hanem inkább sok ember példája láttán, azt tanácsolom, ha nem tudnád elképzelni magad, mint mondjuk egy zenesulis gitártanár, vagy egy klasszikus gitárművész, és nem érzel teljes elhivatottságot, hogy minél többet tanulj komolyzenei stílusokról/stílusokban, akkor ne kezdj zeneművészetivel. Nem akarásnak nyögés a vége ugye :D

Másrészt, nem is vennének fel egyetemre, ha csak úgy gitározgatsz, annak 99%ban zenei szakközépnek kell lenni az előzménynek, mivel az egyetemen olyan szintű felvételi van, amit magántanártól megtanulni rengeteg pénz lenne, és rengeteg idő, és itt nemcsak a gitározásra gondolok, van szóbeli felvételi, zongorafelvételi, nagyon jó hallás kell hozzá, hallás alapján leírni több szólamú "dalokat", tehát az többéves felkészülést igényel.


na, jó sokat írtam, lehet néha összefüggéstelenül, késő van már :D ha van kérdésed, írhatok még.

2012. márc. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most írhatnék ide sok bölcsességet a rock zenével kapcsolatban, de hoppá... eszembe jutott valami. Mégis mit vársz, mit tanítsanak neked felsőoktatási intézményben a rockzenével kapcsolatban? Hogyan fogjuk a kvintet? Vagy variációk pentaton skálára? A rock nem erről szól... az egyik legegyszerűbb zenei stílus, irányzat. Ha a bonyolultabb ágazatok érdekelnek, akkor meg nem tudom elképzelni, hogy a klasszikus zene olyan messze áll tőled.


Amúgy ott a Kőbányai Zenei Stúdió, az kell neked. De ott is tanítanak mindent, nem csak rockot.

2012. márc. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az elején minden kezdő gitáros pentatont és bluest nyomat (mert ugye megállja a helyét a teljes akkordmenetre), aztán elérkezik egy pont, amikor úgy érzi, ez már unalmas. Ezután már csak úgy tudsz fejlődni, ha tudatosan játszol, tudod, hogy milyen akkordra milyen lehetőségek jöhetnek szóba. És ehhez már kegyetlenül tudni kell az elméleti dolgokat.Persze, ezek olyan "eszközök", amik lehetővé teszik, hogy a saját érzéseidet, gondolatidat a lehető legjobban tudd majd kifejezni. A klasszikus zene ezért fontos.A legprofibb zenészek többnyire tanulnak klasszikus zenét is. És nem mindegy, hogy ezeket a dolgokat rögtön az elején elsajátítod, vagy később jössz rá, hogy be kell pótolni.Nem beszélve arról, hogy a klasszikus zene nagy mértékben edzi az ember hallását,ízlését, motívumokat tudsz meríteni, amit aztán felhasználhatsz akár a rockzenén belül is. Az a jó a zenében, hogy stílustól független ugyanazokat a hangokat használjuk, és minél több fajta zenét hallgatsz-tanulsz, annál színesebb, amit játszol.
2012. márc. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem azért, de Cliff Burton(a Metallica második basszusgitárosa) is klasszikus zenét tanult először, mégis mi lett belőle.
2012. ápr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!