Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Le akarnak beszélni a basszusg...

Le akarnak beszélni a basszusgitárról, tényleg olyan rossz?

Figyelt kérdés
jelenleg elektromos gitárom játszok, de szeretnék basszusgitárt is, erre sokan mondják nekem, hogy azon nem tudok tanár nélkül megtanulni meg nem lehet annyi számot eljátszani mint az elektromosan, ebből mennyi igaz?
2012. febr. 8. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm 1 éve vett elektromos gitárt, most pedig egy basszusgitárt. A hangokat ugyanúgy kell lefogni mint a gitáron.A kettő szépen elmegy egymás mellett is.
2012. febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kitty0494 ***** válasza:

Erősebben és tágabb tartásban kell lefogni a hangokat. Én is elektromos gitáron kezdtem aztán elkezdtem basszusgitározni, és egy idő után már hozzá se nyúltam a szólógitárhoz :)

És szerintem meg lehet tanulni tanár nélkül ugyanúgy mint elektromos gitáron, a számokat pedig meg lehet tanulni.

2012. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
basszusozni könnyebb megtanulni mint elektromosozni .. :D
2012. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Elsőre szokatlan lesz, távolabb vannak a húrok, és a bundok is nagyobbak. Nagyon sok számot lehet basszusgitáron is játszani, és annak ellenére, hogy egy egyszerű hangszernek tűnik, vannak dalok kifejezetten érdekes szólammal is :) Én basszusgitározom, és imádom, csak rábeszélni tudlak. De, mint bármi más hangszernél, attól is függ, hogy mennyire áll rá a kezed...
2012. febr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! úgy döntöttem akkor lesz basszusgitár :D
2012. febr. 11. 19:02
 6/8 anonim ***** válasza:
azért basszuson nem éppen könnyebb megtanulni, mint elektromoson csak azért mert kevesebb a húr...mellesleg az elektromos gitár az egyik legkönnyebben elsajátítható hangszer...
2012. febr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hm játszok elektromoson és akusztikuson, de a basszus is éredkesnek tűnik. Ha van rá pénzed sztem szerezz be egyet. Emígy szerintem akusztikuson nehezebb megtanulni, mint elektromoson, ti is így vagytok ezzel?
2012. febr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az akusztikus és elektromos gitár 2 különböző hangszernek fogható fel, más stílusokban. Flamencot természetesen nehéz megtanulni akusztikuson. De alapvetően nem nehezebb semelyik a másiknál, attól is függ, hogy milyen stílusban játszol. A legegyszerűbbek a néhány kvintből álló zúzós szarok, ill punkzenék.
2012. febr. 13. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!