Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség az indie és a...

Mi a különbség az indie és a rock/metal között?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Az indie egy alműfaj. Azt nem írod milyen, mert van indie rock, indie folk, indie pop és indietronica is, mindegyik indie de mégis más. Metal műfajból is 13 alműfaj létezik, a rock műfajból pedig kb. 112 alműfajt sorol fel a Wikipedia, és mind más.


A kapcsolat: minden indie rock rockzene, minden metal rockzene, de nem minden rockzene indie vagy metal.


Próbálj itt kiigazodni:

en.wikipedia.org/wiki/List_of_popular_music_genres#Rock

2012. febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A muse, the killers coldplay linkin park is mind-mind indie kategóriákba sorolhatók?
2012. febr. 3. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:

muse: Ez alter asszem.

the killers: Na ez indie-nek tűnik, de lehet tévedek.

coldplay: Erre talán azt merem mondani, hogy indie, de lehet alter rock.

linkin park: Ez szerintem nu metál vagy alternatív rock, de inkább a kettő keveréke.


Amúgy nem szeretem a kategorizálást, csak jó és rossz zene van :) (előző voltam)

2012. febr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az indie NEM egy zenei műfaj, hanem inkább zenei gyűjtőfogalom: olyan együtteseket címkéztek meg indie szóval, akik független lemezkiadókhoz szerződtek (az indie az independent - független szóból származik)

Emiatt rengeteg féle, stílusú zene és műfaj együttesei nevezhetők indie-nek...de egységes stílusmeghatározás nincs.

Az emberek hajlamosak azt gondolni hogy a kevésbé mainstream, alternatívabb rock, pop az már rögtön indie, de ez azért nem így van.

2012. szept. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!