Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Normál teljesítmény?

Normál teljesítmény?

Figyelt kérdés
Körülbelül 1,5 hónapja tanulok egyedül gitározni, pár számot tudok, de olyan barrét nem tudok fogni például hogy F "power" akkord. Igazából az új gitáromon kezdetem el rendesen barrét fogni, az előtt még nem foglalatoskodtam vele. 1,5 hete próbálgatom, de az alsó három húr nem szól rendesen még, csak kopog. Gáz, ha még nem tudom lefogni normálisan?
2012. jan. 19. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennyi idő után normális dolog. Egy csomó "gitáros" végigzenél egy életet úgy, hogy nem tanulja meg a barrét. Ismerek egy párat. Gyakorolgasd, nem baj, ha nem tökéletes. Egy idő után olyan természetes lesz mint bármelyik másik akkord.
2012. jan. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem megy a barré, kapázz nyugodtan. A mutatóujjaddal fogd a felső 2 húrt, a legalsóra pedig nyúlj át a hüvelykujjaddal. Kevéssé elegáns, de célravezető, amíg meg nem szokod a barrét.

De egy idő után már tényleg nem fog nehézséget okozni, főleg, ha rákényszerülsz. :)

2012. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megoldottam a problémát, kicsit magas volt a húrnyomás, a húrlábnak a lapjából csiszoltam, gy lejjebb kerültek, és már le tudom fogni szinte normálisan.
2012. jan. 20. 18:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!