Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki magyarázza el hogy...

Valaki magyarázza el hogy hogyis van ez? (gitárhúr)

Figyelt kérdés
Venni akarok új húrokat a gitáromra! Fender squier sa105ösöm van! :D szeretném ha valaki elmondaná, hogy hogy értelmezzem hogy 9es, meg 11es..meg hasonlók..tudom hogy vastagságra meg más hang, de érdekelne hogy mennyire befolyásolja a gitárt és nekem melyik lenne a legjobb? Ernie Ball húrokról jókat hallottam! Köszi!
2012. jan. 5. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A gitáron nem befolyásol semmit, vagy nem értem mit akar ez nálad jelenteni, kezdőként akusztikusra 9-es, 10-es bőven elég.
2012. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hangja olyan értelemben nem fog változni, hogy az E hang az ugyanúgy E hang lesz teljesen mindegy milyen vastag húrt veszel rá. A gitár orgánuma viszont megváltozhat. Minél vastagabb a húr, annál nehezebb lefogni, viszont annál bővebb a hangszíne. Akkord pengetésnél szebben szól egy vastag húros gitár, mint egy vékony. Ezért a vékony húrt (9-10) én elektromos gitáron használom, ahol az effektpad megold sok mindent. Szóval többnyire a játék stílusától is függ, hogy milyen húrt érdemes rárakni. Pl a jazz gitáromra, ahol arra az igazi jazz-es, kicsit tompa, búgó hangra van szükség, oda 11-es vagy vastagabb húrokat teszek. Én akusztikus gitárra, tanulónak 10-es (esetleg 11-es) húrt javasolnék, vagy egy 10-11 hibridet.
2012. jan. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A vastagabb húr nagyobb feszítést igényel, melynek következtében nagyobb erőhatás fog fellépni a gitár nyakán, magyarán el fog hajolni. A hatást lehet ellensúlyozni a nyakmerevítő pálcával. A húrok közötti nagy eltérés miatt az akusztikus gitárok esetében húrláb cseréje is szükséges lehet...

A jobb/rosszabb kérdésre:

Jobb, mert hangosabb lesz a hangszered és (ha voltak az érintő lefogásakor) intonációs hibák el fognak tűnni, vagy mérséklődni fognak.

Rosszabb, mert ezek a húrok keményebbek és nehezebb nyújtani. Jobban igénybe veszi a kezet.

2012. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!