Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » C hangolású hangszere írt...

C hangolású hangszere írt kottát B hangolású hangszerre hogy kell átírni?

Figyelt kérdés
Illetve az is érdekelne, hogy B hangolású hangszerre a basszus kottát hogy kell. Köszi.
2012. jan. 5. 14:49
 1/5 Rsta ***** válasza:

Milyen hangszerről van itt szó? És miért kell a kottát átírni?


Ha jól értelmezem a kérdést, akkor ez basszusgitár és tab módosításról beszélünk. Sima 4 húros lehangolva? Ebben az esetben egy fél hanggal jobbra mozdul el minden. Tehát ha a tabon a C húron 0 van, akkor az a B-n 1 lesz. Ha 1, akkor az 2 lesz és így tovább... Erre gondoltál?

2012. jan. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem. B trombitával játszanék.
2012. jan. 5. 20:12
 3/5 Rsta ***** válasza:
Aha, így már világos. A C kottához viszonyítva a B trombita egy hanggal mélyebben szól. Tehát a C kottás C hang D-nek lesz lejegyezve. Ugyanígy érvényes az is, hogy ha C-ben akarsz játszani, akkor B trombitán D-ben fújsz, vagyis a kvintkörön két kereszttel jobbra lépsz.
2012. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, érthető. És hogy kell átírni a B harsonára írt f-kulcsos kottát? 4,5 hanggal lejjebb?
2012. jan. 6. 12:05
 5/5 Rsta ***** válasza:

A 4.5 hang hogy jött ki?


Ha emlékeim nem csalnak, akkor a harsona nem transzponáló hangszer. Tehát ha a kis oktáv F hangját vesszük alapul, az g kulcsnál a harmadik segédvonalon van. Ez Bb trombitánál a második segédvonal alatti G hangnak van jelölve. De itt megjegyzem, hogy én gitáros vagyok és nem igazán szoktam ilyen fúvós transzponálgatásokat csinálni...

2012. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!