Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Torzító pedál (gitár) adapterr...

Torzító pedál (gitár) adapterrel kapcsolatban tudna vki segíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy pedált, csak drágállom hozzá a hálózati adaptert, viszont nekem van egy egyszerű 9V-osom, ami elvileg jó, csak

850 mA- es. Ez nem túl sok, nem okoz-e vmi gondot a pedálnak?


2012. jan. 3. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem gond, csak arra figyelj, hogy AC adapter legyen.

Több mA-rel több pedált tudsz ellátni.

2012. jan. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 3. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:
illetve a polaritásra figyelj. Nem tudom pontosan mi a lényege egyébként :D valami olyasmi, hogy a negatív és a pozitív közül nem mindegy, hogy melyik megy kívül, és melyik belül. Nekem van egy adapterem, amin nem lehet állítani a polaritást, és azzal működik is rendesen, (lehet hogy akkor alapból úgy vannak állítva), illetve van egy másik adapterem, amin állítható, és ott ha a másik fajtára állítom, nem olyanra, mint ami a pedálon van írva, akkor nem szól. Elvileg ez gondot is okozhat neki, én volt hogy nem vettem észre, hogy nincs átállítva, és nem nyírta ki a pedáljaimat:)
2012. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a polaritásos dolgot én is olvastam, de nem igen értek ezekhez,csak azért tettem fel a kérdést, mert ha esetleg nem megfelelő adapterre kötöm a pedált, akkor tönkremehet-e?
2012. jan. 3. 22:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Tönkre hát, de azért nem olyan könnyen.
2012. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Rsta ***** válasza:
Nem okoz gondot. A pedálod csak annyi áramot vesz fel, amennyi kell neki. A lényeg, hogy amennyi kell, azt leadja az adapter. De 850mA-rel meghajtasz vagy hatot, az tuti. A feszültségre figyelj, hogy az tényleg 9V legyen. És valóban vannak pedálok (DOD, EHX...), amelyeknél érdemes a polaritást csekkolni, de egyébként is érdemes.
2012. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

850-el hatot?

Nekem a 200as Boss adapter gond nélkül meghajtott 6 analóg és egy digitális pedált.

850-el egy egész zenekar pedálsorát meg lehetne küldeni. :)

2012. jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!