Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi az a szoritó a gitárok...

Mi az a szoritó a gitárok tetején és mire való?

Figyelt kérdés

Bocsi de én teljesen laikus vagyok a témában most szeretnék elkezdeni gitározni tanulni, néztem egy csomo videot youtubeon és a gitárosok nagyrészénél volt valami fógó vagy csipesszerű dolog a gitár végénél az mi?

illetve mire való és nekem kell e ilyen a kezdésnél?


2011. dec. 29. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:

a fej végén? mármint a vékonyabbik végén :D szerintem hangológépre gondolsz

nem árt kezdéshez sem, de ha nem is veszel olyat, valahogy mindneképp oldd meg, hogy be tudd hangolni a gitárt:) egy csíptetős hangoló sem drága, én 1500ftért vettem, pontos is, és már több mint egy éve bírja

2011. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem tudsz esetleg egy képet linkelni róla? mert így elég nehéz megmondani, kicsit zavaros a leírásod :D

nekem mondjuk először a capo jutott eszembe, ami nem szükséges ahhoz, hogy megtanulj gitározni. ha már jól tudsz gitározni, akkor valószínű, hogy veszel.

nem biztos, hogy arra gondoltál, szóval lehet akár hangoló is, ahogy az előző kommentelő is írta :D tényleg jó lenne egy kép :)

2011. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az is lehet hogy a Capo(kápó)-ra gondoltál. ez arra van hogy a hat húrt egy érintőn belül lefogja így a gitáros váltogathatja a hangnemeket az alap akkordok használatával.

kezdéshez nem kötelező. én anélkül kezdtem. de egy ilyen kb 2500-nál kezdődik.

2011. dec. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat

a capo ra gondoltam :D

közben olvastam valahol hogy ettől nem kell olyan erősen leszoritani a hurokat vagy mi ez igaz?

2011. dec. 30. 11:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A CAPO nincsen összefüggésben a húrok leszorításában. 3. válaszoló írja jól, hogy hangnemváltásra való. Mondjuk megtanulod a börtön ablakában című szám C-Am-Dm-G7-C dúr kíséretét, viszont ebben a hangnemben nem tudod énekelni, mert neked túl mély, akkor a capo-t felteszed a 2. érintőre és ugyan azokat az akkordokat fogod, mint C-dúrban, csak éppen a hangnemed D-dúr.
2012. jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!