Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Erősítő vagy Amplitube?

Djarum kérdése:

Erősítő vagy Amplitube?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap ráakadtam egy progira: Amplitube 3

Néztem róla videókat, összehasonlításokat más erősítőkkel.

Őszintén szólva nem értek annyira az erősítőkhöz, de érzem, hogy egy jó hangszóróval ez a progi pótolni fog.

Mit gondoltok ti erről?


Vidi róla:

http://www.youtube.com/watch?v=1_B_TTQitKs


2011. dec. 3. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha van egy jó hangkártyád, akkor otthoni gyakorláshoz tökéletes, sőt még jobb is mint egy kombó.

De vannak más programok is, én Line6 Pod Farmot használok.

2011. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mbalage ***** válasza:

Az ilyen erősítő szimulátorokból a Steinberg Guitar Rig a kvázi "ipari szabvány". Asszem demóverzió letölthető belőle. Ez gyakorlatilag bárkinek bármilyen műfajban megállja a helyét (kivéve a legkényesebb fülűeket, és a vallásosan tiltakozókat).


A probléma viszont az élő használat. Próbateremben még oké, de ha színpadra mész, legyen bármilyen jó a notebookod, az lefagy, lemerül, akadozni kezd, stb. Az pedig borzasztó érzés: "bocsi skacok, egy perc szünet, újraindítom a gépet". Vannak célhardverek is, rackbe szerelhető számítógépek, redundáns táppal, és minden csodával, de a lefagyást ezek sem tudják 100%-osan elkerülni. Arról nem is beszélve, hogy az áruk egy igen jó erősítőével vetekszik, és nem is minden VST szoftverrel kompatibilisek.


Én már sokszor átgondoltam ezt a témát (billentyűsként), de többszöri próbálkozás után is mindig oda lyukadok ki, hogy csak vassal merek színpadra állni, szoftverrel nem. Otthonra nagyon jók ezek, ha nem akarsz minden próba után cipekedni, és az erősítődet a próbateremben mered hagyni. De ennyi.

2011. dec. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem gyüjts azért erősítőre is. Nekem is bejön az Amplitube 3.

Szerintem az ampli otthoni gyakorlásra megfelel, nagyon is. de ha bandázol akkor erősítő kell. Vagyis nem feltétlen kell, nincs előírva, de azért nemárt :D:D

Remélem segítettem.

2011. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nemcsak otthoni gyakorlásra, de demózásra is kitűnő. Minden virtuális, csak vonaljelet veszel fel, arra meg olyan ampot akasztasz, amilyet akarsz. Ez házi körülmények között nagyon kényelmes, olcsó, és jól szól.


Aztán már csak egy virtuál dobos kell (Addictive Drums, EZdrummer és tsai), és játszhatod felfele a zenéidet.

2012. júl. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!