Mennyibe kerül egy szintetizátor? Szóval hány billentyűsnek kell lennie, hogy én tudjak rajta tanulni?
Milyen műfajt szeretnél tanulni? Klasszikus kétkezes zongoradarabokat sajnos nem lehet 40e Ft-os hangszeren játszani. A közepesnek számító 61 billentyű, vagyis 5 oktáv nem elég ehhez, időnként mélyebb vagy magasabb hangok is szükségesek, még az egyszerűbb darabokban is.
A következő szint a 76 billentyű, és ehhez már legalább súlyozott mechanika szokott társulni. A teljes 88 billentyű pedig szinte mindig kalapácsmechanikás. Ezek viszont már inkább a százezres nagyságrendtől indulnak.
De ha nem klasszikusra kell, csak úgy dallamokat-akkordokat játszogatni, akkor elég a 40 ezres hangszer is. Ennyiért már 61 billentyűst is kapni, de elég lehet a 49 is, viszont fontos, hogy teljes méretű és dinamikaérzékeny (billentésérzékeny) billentyűk legyenek!
Sziasztok!
Engem is foglalkoztat a téma... Az első válaszolónak köszönjük az infókat. Konkrétan márkát tudsz javasolni? Vagy az mindegy? Honnan lehet tudni, hogy egy szintetizátor billentyűinek van-e dinamika érzékenysége? (természetesen anélkül, hogy kipróbálnánk)
Ezt hogyan írják ki a "dobozra" a gyártók?
Amúgy szintetizátorban: Yamaha vagy Casio? (Azonos ár mellett melyik a jobb?)
Kedves első válaszoló, még egy kérdésem lenne.
Itt a linken van egy rövid specifikáció...
Mit jelenthet az, hogy "transzponálás"? Ha mátrixokról lenne szó, akkor tudnám, de így fogalmam sincs.
Márka sztem a 100e Ft-os kategória alatt jóformán mindegy, de érdemes az ismerősen csengő nevek közül választani. A Casio-nak nagy múltja van az ilyen olcsó hangszerek terén. Mivel itt még kimagasló minőségre nem lehet számítani, a legfontosabb, hogy meglegyen a legalább 1 év garancia, és az érvényesíthető is legyen.
A dinamika érzékenységet meg szokták említeni a specifikációban, általában a billentyűk száma mellett. A jelző lehet dinamikus, leütésérzékeny, dinamikaérzékeny, vagy angolul "velocity sensitive". Rá kell keresni a típusra több helyen, és ha sehol nem írják a fentiek közül egyiket sem, akkor az valószínűleg nem dinamikus. Szerintem ez a helyzet a linkelt Casio CTK-240-nel is.
A transzponálás zenei fogalom, esetünkben a billentyűzetet lehet áthangolni ezzel a funkcióval. Például egy egész oktávval lejjebbre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!