Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tudok gitáron Kurt...

Hogy tudok gitáron Kurt Cobain szerű nyikorgásokat, gerjesztéseket csinálni?

Figyelt kérdés
Nos, gitározok egy ideje, Nirvana a mindenem. Érdekelne, hogy hogy a fenébe csinálj ezeket a gerjesztéseket, nyikorgásokat? http://www.youtube.com/user/NirvanaVEVO#p/u/16/h2JgqF384cU
2011. nov. 18. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
www.hangszerdiszkont.hu itt van egy chat ablak, oda tedd fel
2011. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog, amit igazából otthon szobában nem tudsz megcsinálni.

Ehhez kell a hatalmas hangerő.

Ha nagy hangerőn, nagy torzítással játszol, akkor a gerjedés egy kellemetlen probléma.

De fel lehet a dolgot zeneien is használni, ha az ember ügyes.

2011. nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hmmm...hát igen. Erre gondoltam én is, hogy a sok erősítő ereje, elhelyezkedése befolyásolja ezt az egészet. Hát akkor majd egyszer talán lesz rá lehetőségem, hogy kipróbáljam, de durva lenne, ha otthon is meg lehetne próbálni. Nekem jelenleg 2.1-es hangrendszeren szól a szóló. Ebben a videóban ha jól hallom szinte minden hangon gerjed, nekem csak a mély D# vagy a C# húr gerjed. Nekem Boss DS-1 pedálom van, haveromnak DS-2, ő is 2.1-en muzsikál épp, neki hangosabban gerjednek, ugyanezek a húrok, szóval szerintem még a torzító is befolyásolja. Kurt-nek is DS-2-es torzítója van...
2011. nov. 18. 19:24
 4/12 anonim ***** válasza:

Persze, hangszín, torzítás szint, pickup függő is a dolog, de otthon akkor is nehéz összehozni.

Persze nem lehetetlen, de lehet a szomszédok hamarabb kivágnak. :D

2011. nov. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A szomszédok a legkevesebb...szeretik a zenémet :D

Azt mondtad, hogy pickup függő is...Nekem egy Squier Bullet Strat-om van, hátul Humbucker pickup... Ha a kapcsoló középső állását úgy csinálom meg, hogy a nyaki single coil hangszedőről és a hátsó humbuckerről szedje a hangot, akkor milyen hangja lesz?

2011. nov. 18. 19:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Inkább csak a hátsó hangszedőt használd ilyen célra.

Úgy a legtöbb a magas, legtöbb közép, úgy gerjed leginkább.

2011. nov. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szinte csak azt használom, a középsőt le is engedtem, pengetésben is zavart :D meg nem is használtam. Hát köszönöm szépen a tanácsokat, segítséget, sokat segítettél :)
2011. nov. 18. 19:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én gitáromban eleve nincs is csak egy hátsó humbucker. :D

Kivágtam a gyári elektronikát, és beraktam hídhoz egy EMG-85-t.

Igazából a gitárosok 90%-a alig használ mást a hídszedőn kívül, annyira fölösleges a többi...

Ráadásul a fölösleges hangszedők, kábelek, kapcsolók hiánya miatt, jobban is szól a gitár. :)

2011. nov. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én gondoltam rá, hogy beépítem a humbucker felezőt meg ezt a nyaki+híd kombinációt összedobni egy kapcsolóállásba, hogy hogyan szólna. Neked milyen gitáros van amúgy, hogy így módolásba fogtál? :) Én még egyelőre nem szeretném kikapni a többi elektronikát, mert ki tudja, hogy melyik jóbarátomon kell segítenem...
2011. nov. 18. 20:07
 10/12 anonim válasza:
én imádoma nirvanáttttttttttt kurt :9példképem :):) és éni gitározok :)
2012. júl. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!