Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Korlátozni fog az éneklésben...

Korlátozni fog az éneklésben az hogy nagyon mély hangom van?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, és nem tanultam semmit az éneklésről, de tudok, hát gondoltam itthon kísérletezgetek, hogy mik jönnek ki, mik nem.

Egy éve még nem volt ilyen mély a hangom. Akkor még simán tudtam énekelni ACDC-t is, olyan magasan, rekedtesen, de mostanra már egyáltalán nem megy, mert pár sor után iszonyatosan kényelmetlen lesz az éneklés. Lentebb kell vinnem (nem tudom mennyivel szokták lentebb vinni) hogy együtt tudjam énekelni Brian Johnson-nal(mert még Bon Scottal néha megy). Jól hangzik, csak hát egy férfinek magasabb a hangja mint egy 15 éves lánynak? Nem hiszem. Ezért is szeretném megkérdezni azt a ki ért hozzá, hogy ez baj-e, vagy gyakorlással magasabban is tudok majd énekelni.

Nem tudom hogyan kell meghatározni a hangszíneket, épp ezért pontosan nem tudom elmondani milyen magasságú az enyém. Talán úgy be tudom lőni, hogy mondjuk Jim Morisson, John Lennon, Elvis Presley, meg Freddi Mercury hangja nekem teljesen kényelmes. Le tudok menni a legmélyebbre, és kijön a leg"magasabb" is. De mondjuk a Linkin park-kal, Coldplay-lyel, Jeff Buckley-val, vagy ahogy mondtam az ACDC-vel már gondok vannak.

Na szóval ennyi lenne. Sokat segítenétek ha válaszolnátok.

Köszönöm előre is!


2011. nov. 4. 19:48
 1/3 Danzou ***** válasza:
énekelj Cannibal Corpse, Suffocation.. számokat ; )
2011. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem alt vagy, ami egyáltalán nem baj, sőt! :)

Ha nem tudsz valamit kiénekelni, az 15 évesen normális, hiszen még a hangod is változik. A lényeg, hogy sohase erőltesd meg a hangszálaidat, mert könnyen begyulladhatnak, aminek lehet a következménye az is, hogy meg kell műteni, és utána nem fogsz tudni ugyanúgy énekelni, mint azelőtt. Ez persze idő kérdése, de akkor is.

A másik: ha a magas hangok is mennek, örülj neki :)

+ Ne próbálj úgy "sikítani", vagy nem is tudom, mint Brian Johnson... hidd el, nem használ a hangodnak :)

2011. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi segtítettél =D
2011. nov. 7. 15:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!