Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelent komolyzenéknél az...

Mit jelent komolyzenéknél az Op. , minor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most épp ezt hallgatom: http://www.youtube.com/watch?v=wTSu1jjKpgI&feature=relmfu

Chopin Valse Op 64. No 2. Waltz in c sharp minor #7 Valentina Lisitsa

Olyan nehezen találok vissza ha véletlenül találok egy nekem tetsző zenét. Nincs nevük ami alapján megjegyezhetném, csak ilyen Op akármi. :D


2011. okt. 31. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
opera, moll :)
2011. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én meg úgy tudom, hogy az Op, az az opus, ami valami olyasmi hogy gyűjtemény. szóval hogy gyűjteménybe, vagy kötetekbe van szedve a zeneszerző művei, és ez a 64es kötetből a 2. darab. De lehet hogy az opera is erre utal :D egyébként pont erről fogod tudni megjegyezni :D ha akár beírod youtubera, vagy pl egy zongorában jártas embernek azt mondod hogy Chopin keringő, az opusz 64esből a 2., tudni fogja :D
2011. okt. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
igazad van :)
2011. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi 18:59 !

18:49 Ugyan, biztos nem opera. :D Nekem is csak ez a szó jutott eszembe, ezért is kérdeztem.

2011. nov. 1. 09:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Opus: Mű (többesszáma opera, és SEMLEGES nemű, tehát op. postuMUM);

No.: kisebb tétel egy opuson belül;

sharp (ang.) fél hanggal emelve (C sharp=cisz)

flat fél hanggal leszállítva (D flat=desz)

minor=moll

major=dur

2020. okt. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!