Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a Cort-ról?

Figyelt kérdés

[link]

első elektromos gityó, szerintetek megéri az árát?

14/F


2011. okt. 12. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

jó gitár első elektromosnak tökéletes, de ha nagyon picit még rászánsz tudsz venni x6 ot is azért azis eléggé egy nagyonjó gitár:P

14/f 2 éve gitározok énis most kapok elektromost de én ibanezt

2011. okt. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kösz, én 3/4 éve tolom akusztikuson.
2011. okt. 12. 20:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
hát vagy ennyiért használtan vehetsz sokkal jobbakat.
2011. okt. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
kösz, de használt nem kell.
2011. okt. 12. 21:15
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
De igen, használt kell. Ne ellenkezz ellene, hanem még most tanuld meg, mert egy idő után amúgy magadtól is rájönnél.
2011. okt. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
már megbocsáss, de miért kéne használt? inkább veszek egy úgymond szarabbat garanciával, mint egy ELVILEG jobbat garancia nélkül.
2011. okt. 13. 14:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg a negyedik villanygitár kopik a háztartásban, lassan 6 éve foglalkozom ezzel. Ez sem sok idő, de nem hiszem hogy kettőnk közül te lennél a tapasztaltabb. Mind a 4 gitár használt (/volt), de amiket eladtam végül sem azért, mert rosszak lettek volna, és azon se aggódj, hogy elvitték-e a nyakamon maradt használt, ELVILEG jobb gitárjaimat, mert mind elkelt. A használt hangszer nem olyan, mint egy használt zsebkendő. Sokkal nagyobb annak az esélye, hogy az új hangszered tönkremegy, minthogy egy beérett hangszerrel valaha gondod lesz.

DE NEM akarlak befolyásolni, nyugodtan vegyél újat, valószínűleg azzal sem lesz gond, csak segíteni próbálok neked. Ne harapd le a fejem légy oly szíves.

2011. okt. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ha használtat veszel, azt kb annyiért el is tudod adni, mint amennyiért vetted. Ha újat veszel, vonj le az árából 40%ot, de minimum 30at, és számolgasd hogy mennyit buktál rajta. Egyrészt mivel még első elektromos gitárod, nem tudod hogy mi a stílusod, így azt sem, hogy milyen gitár kell neked. Másrészt, lehet fél év múlva rájössz, hogy nem tetszik, és féláron árulhatod a cuccod:D
2011. okt. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

22 37 ha újjat veszek és majd eladom, akkor miért kéne 40%-ot levonni? egyáltalán ki mondta, h majd elakarom adni? nem gitárkereskedő akarok lenni. az utolsó előtti válaszoló: "nagyobb az esélye, hogy az új romlik el, minthogy a régi" öööööööööö ezt kifejtenéd bővebben?

A kérdésben véleményeket kértem a gitárról de ti 2-en megmagyaráztátok, hogy mindenképp használt gitár kell nekem, kis tapasztalatlan tuskónak.

2011. okt. 14. 15:50
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert annyit csökken az értéke, ha használtan akarod eladni. Pont azért, mert sokan megveszik, vagy megvetetik maguknak, és utána ráunnak, aztán próbálják továbbadni, viszont már a következő generáció is újat akar, ezért nem fogják venni, így még olcsóbban próbálják eladni..:D

amúgy szerintem is hamarabb romlik el az új, ami már használt ,az be van járatva, pl a cortoknál nem hiszem hogy a gyárban túl nagy minőségellenőrzés lenne, megcsinálják, szól, küldik tovább. Az első pár hónapban viszont lehetnek még gondok.

Na mindegy, nem szólok bele, ha már eltervezted ha újat veszel, akkor tedd azt, én csak azért írtam meg a saját véleményem, mert annak idején 70ezerért vettem egy gitárt, (amit közben ugyanúgy hibátlan állapotban 45ezerért árultak), mert nem bíztam a használt cuccokban, majd néhány éven belül rájöttem hogy mire is lenne igazán szükségem, illetve akkor már nem futotta "jobbra" mint használt, és ugyanúgy meg vagyok vele elégedve. De ez tényleg csak az én tapasztalatom.

Visszatérve az eredeti kérdésedre, ennyiért hasonlókat kapsz, nem profi gitár, viszont jobb hogy veszel egy ilyet, mint ha vennél ennyiért egy szettet, mert ami azokban van gitár, 10-12ezret nem érnek.

Viszont, pont most néztem, láttam hirdetést használtan Cort x6osról, 40ezerért. Újonnan az meg már ugye mégiscsak több egy 20assal, és mint a típusából is kiderül, feljebb való modell. De te pénzed, te döntésed, sok sikert a gitározáshoz.

2011. okt. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!