Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 4 éve gitározom de mindig...

4 éve gitározom de mindig gondom volt ezzel mikor gyorsan kell húrt váltani? (szolóba például)

Figyelt kérdés

mindig beakad az ujjam, mit csináljak hogy ez javuljon

olyan bosszantó hogy van egy két tök jó szoló ami tetszik már gyakorlom fél éve és egyszerűen az agyamra meg hogy nem tudom gyorsan lejátszani


17f


2011. aug. 31. 00:41
 1/3 anonim válasza:
ha elektromos gitárod van akkor az segíthet ha a húrlábat lejjebb veszed, így a húrok közelebb vannak a fogólaphoz és nem akad bele az ujjad. keress rá googlen a gitár beállítására vagy húrláb állításra vagy valami hasonlóra, biztosan találsz valamit :)
2011. aug. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm de nem igazán sikerült felfognom.

a jobb (pengető) kezem akad be, és igen elektromos gitárom van


nem is az hogy beleakad hanem nem tudom tartani a ritmust hanem egyszerűen megáll a jobb(pengető) kezem .ezért ha lehet inkább nem a "húrváltós" modszerrel játszom hanem viszem lejjebb a balkezem és úgy elég gyorsan tudok játszani viszonylag

2011. aug. 31. 01:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezért kell skálázgatni. Unalmas és monoton, de azzal rögzül benned tudat alatt a pengetés. És lehetőleg metronom-ra, fokozatosan emelve a tempót.Nekem sokat segített.
2011. aug. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!