Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Semmilyen képzéssel és 0...

Semmilyen képzéssel és 0 zenei tudással még alapíthatok egy bandát?

Figyelt kérdés
Najó a kérdés hülyén hangzik, de remélem felkeltette az érdeklődést. Szóval nem játszom semmilyen hangszeren...nem jártam soha zenetanárhoz. Viszont írok verseket és jó zenei anyagot képzeltem el hozzá. És így alapíthatnék egy bandát? Hogy eléneklem nekik és ők pedig a zenét megcsinálják? vagy ez elég hülye ötlet? :/ Köszi a válaszokat előre is :)
2011. aug. 16. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
ha jó a hangod akkor lehetséges. ha viszont nem, de jó verseket és zenei anyagot képzeltél el, akkor zeneszerzőnek, esetleg zeneszám írónak elmehetsz. azok nem annyira ismertek mondjuk, mert a háttérben vannak, de jól tudnak keresni és a koncert utáni bulikra ugyanúgy hivatalosak :)
2011. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. aug. 16. 18:05
 3/6 mbalage ***** válasza:

Bandát bármikor alapíthatsz, sőt ma már sikeres is lehetsz vele, ehhez még zenei tudás sem kell. :)


Komolyra fordítva: a legnagyobb gondot én abban látom, hogy a zenei elképzeléseidet zenei ismeretek híján nemigen fogod tudni tovább adni a zenészeknek. Emiatt rájuk kell bíznod a zenét, és jó eséllyel más fog kialakulni, mint amit te elképzeltél az énekedhez, hiszen ők is bele akarják majd adni a kreativitásukat. Csak akkor érdemes belevágnod, ha ez nem zavar.

2011. aug. 18. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én pont úgy vagyok vele, hogy egy bandában minden tag egyenlő..:) és nem az énekes a fő mozgatója..szerintem..és egy banda legyen mindig banda..nem kell az, hogy valaki különb és többet foglalkoznak vele..mint pl a Pussycat dolls..ott is Nicole volt a nagyszám a többi (akiknek mellesleg szép hangjuk volt) le volt sz*rva :/ én ezt nem akarom :)
2011. aug. 18. 10:34
 5/6 mbalage ***** válasza:

Igen, én is pontosan így vagyok vele: értékesebbnek tartom a közösen születő zenei dolgokat, mind zenészként, mind hallgatóként.


Az viszont tény, hogy az énekes, a frontember mindig egy másik dimenzióban működik. Ő tartja elsősorban a kapcsolatot a közönséggel, ő ad elő a legközvetlenebb módon, stb. A közönség mindig többet foglalkozik a frontemberrel, mint a többiekkel, és ez így van rendjén. Ráadásul ha a frontember rossz, hiába jók a többiek, mehetnek ők is a lecsóba.


Az előzőben pedig arra akartam kilyukadni, hogy ha vannak zenei elképzeléseid, de nem tudod őket előadni, akkor ezek nem fognak megvalósulni. Vagyis: más lesz majd a zene, mint amit eredetileg az énekedhez képzeltél. Ilyenkor valószínűleg az énekedet is igazítani kell majd valamennyire az újonnan születő zenéhez.


De nincs kizárva, hogy összeverbuválsz egy jó csapatot, és idővel kialakulnak a közös munkamódszerek!

2011. aug. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :) megy a zöld kéz :)
2011. aug. 19. 09:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!