Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan effektezhetném a gitárom?

Hogyan effektezhetném a gitárom?

Figyelt kérdés
Van egy Szoló gitárom és egy 30 wattos erősítőm ami be csak clean és heavy hangzás van.De ez nekem nem elég :D.A gépemen van effekt program,leginkább itthon játszok rajta,megoldható lenne,hogy valamilyen módon hozzákössem a géphez az erősítőt,hogy legyen több effektem?
2011. júl. 30. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:

a kábeledhez veszel egy jackdugó átalakítót (OBI-ba láttam a pénztár mögött(de ez persze nem azt jelenti hogy nálad is úgy van))

bedugod a "mikrofonlikba" és engedélyezed a mikrofont ( már ha nincs bekapcsolva)

csak nehéz váltani az effektek között ezért én inkább egy eredeti multiefektet ajánlok (20 ropi körül már egész jók vannak)

2011. júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kösz.

Multieffektre én is gondoltam de az összes pénz elment a gitárra és az erősítőre.Amúgy az erősítőn van 3,5mm es jack és haveromnak van 3,5mm es jack-jack kábele.Esetleg azzal megtudnám csinálni?A váltás az legyen az én bajom :)

2011. júl. 30. 22:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell erősítő, hangfallal/fülessel is simán működni fog az erősítőszimulátor (gondolom amplitube vagy guitar rig).

A gitárt LINE IN-be dugd (kék), ne mikrofonba. Egyébként ha mindenképp az erősítőn át szeretnéd megszólaltani a gitárt, az csak akkor lehetséges, ha az erősítődön van AUX IN bemenet. Ha van, így nézne ki a dolog:


gitár ---> számítógép (line in) ---> zöldből egyenesen az erősítő aux injébe.


valószínüleg nem lesz a legjobb minőségben, de így oldható meg.

2011. júl. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!