Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a lényege a különböző...

Mi a lényege a különböző gitár hangolásoknak és milyen hangolások vannak egyáltalán?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a Drop D, Drop C stb. re.

Adott stílusokban szokás használni? Lehet kapásból az alap helyett így hangolt gitárral játszani? Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. júl. 17. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

lehet praktikus oka a lehangolásnak, pl. D#-ben könnyebb nyújtani, mint E-ben egy ugyanolyan húrkészlettel, a "drasztikusabb" hangolásokkal, pl. Drop C, C Standarddal mélyebb, sötétebb hangzást akarnak kihozni, ezért metálban használják legtöbbször. a dropos hangolásoknak a lényege, hogy egy kvintakkordot az alsó 3 húron egy ujjal le lehessen fogni.

ezek a legnépszerűbb hangolások:

Standard E(EADGHE) - alapértelmezett

Drop D(DADGHE)- csak az alsó E van leeresztve, kvintelés

Eb Standard(EbAbDbGbBEb

D Standard(DGCFAD)

Drop C(CGCFAD)

ez alá már csak a nagyon extrém metálosok hangolnak, de ott már inkább 7húros gitárral lehet operálni.

szerintem nem kötelező E-s hangolással kezdeni, de ha lehet, a dropos hangolásokat még mellőzd egy ideig, mert be fog állni az ujjad az 1ujjas kvintre, viszont az alap(pl. E1A3D3)-ra lenne célszerű.

2011. júl. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Lenne még egy kérdésem ezzel kapcsolatban:

Szeretnék valami más hangolásban megtanulni játszani mint az alap, eddigiek alapján pedig talán a drop C tetszik a legjobban (drop C -s együttesek hangzásvilága miatt). Lehetséges azzal kezdeni és úgy fejlődni vagy az korlátozottabb az alap hangolásnál?

2011. júl. 17. 23:05
 3/5 anonim ***** válasza:

annyiban lehet korlátozottabb, hogy death és black metal együtteseken kívül tudtommal senki nem használ drop c-s hangolást. tehát, ha esetleg egy egyszerűbb rockszámot szeretnél megtanulni(rockban max. Standard Es-ig hangolnak le), akkor nem fogod tudni, mert sem a hangközök, sem a hangmagasságok nem egyeznek, ezen kívül ha lesz együttesed, ami nem death metalos, akkor sem fognak nagyon örülni. nem tudom milyen gitárt használsz, hogyha nem Floyd Rose tremolós, akkor megteheted, hogy veszel két húrkészletet, egy standardot E-s hangoláshoz és egy vastagabbat Drop C-hez.

nem egy akkora különbség az az 1 húr lejjebb hangolva, tehát szerintem(bár én nem vagyok tanár, tehát ez csak saját elképzelés) simán fogsz tudni fejlődni, és itt is megteheted, hogy az alsó droppolt húrt néha felhangolod, így a gitár standard D-ben lesz, ahol gyakorolhatod a "rendes" kvinteket is.

2011. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 garett69 válasza:

Akkor elég rosszul tudod nyuszibusz!!!!!!

A Disturbed például mióta Black vagy Death Metal??? Egy példa... De nézzük a magyarokat! Depresszió, Road, Junkies stb. stb. stb. Mind C dropban játszanak!!!!!!

A C drop egy teljesen más hangzásvilág a standardtől, és hülye tanácsaid vannak, ugyanis egy dropos áthangoláshoz hozzá kell állítani a gitárt, főleg ha satus, de akkor a páciens ha nem csinált még ilyet, kérje egy tapasztaltabb segítségét. Nem szégyen, sőt sokat lehet tanulni belőle.


Nem kötelező standard-el kezdeni, barre-kat dropban is meg lehet tanulni. A drop modern és divatos hangolás, a könnyűzene (mármint ZENE!!!) színe-java használja D-től ZS-ig. És ha ezt akarod tovább vinni nem árt az elején hozzászoktatni az ujjbegyeket a férfiasabb húrokhoz (11+).


De ettől függetlenül ne feledd a tapasztaltabbak tanácsát! Nem árt ha standard-ben kezdesz!

2012. márc. 31. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mért ne lehetne :) Ugye van két féle hangolás az egyik a másiktól abban különbözik, hogy a feszes hangolás(Drop) a felső három húrt fogod le egy ujjal, pl az ötös érintőn

5

5

5

Viszont ha sima hangolásban játszol, akkor ezt az akkordot már úgy fogod le hogy

5

5

3

Vagy kicsit másképp

5

3

3

Ez a különbség a kettő között.

Én kapásból feszes A hangolásban tanultam meg játszani, és azóta is szerelmes vagyok ebbe a hangolásba. Viszont abban

nem vesztesz vele, ha először nem feszesben játszol, hanem sandardban, mivel meg kell szoknod hogy pl nem úgy fogod le, hogy

2.....10

2.....10

2.....10

hanem

...........5

2..........5

2..........3

2..........

Én jobban szeretem a feszes hangolást, kényelmesebb, nekem legalábbis...

remélem érted a lényeget :D

2014. máj. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!