Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Régi EDDA, új EDDA?

Régi EDDA, új EDDA?

Figyelt kérdés
2011. júl. 16. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Mi a kérdés?
2011. júl. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nemértem! Állítólag megújult az 1980-as években! Erről esetleg valaki linket tud adni, vagy el tudja mondani mi is volt?
2011. júl. 16. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

Ide nagyjából le van írva a történetük.

Amúgy az eredeti tagok kiváltak a bandából és csak Pataki maradt meg.

2011. júl. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1983. december 17. után van az "új" Edda Művek, röpke 28 éve volt, kár így hasonlítgatni. Kamaszkoromban a '90-es ével elején rommá hallgattam az első 13-14 albumot, nekem az volt a "régi" 'Művek. Természetesen nyomon követem őket, fergeteges koncerteket adnak és amíg az új albumokon is van "Elsiratlak, gyönyörű szerelem" és "A csend igazsága", addig nincs semmi baj.

Alapi Steve a világ 10 jelenlegi legjobb gitárosában benne van, szóval Edda forever!

2011. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A régi, bakancsos korszakról keresd ezt a könyvet:

[link]

2011. aug. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. aug. 16. 11:19
 7/7 anonim ***** válasza:

EZ EGY SZUBJEKTIV VÉLEMÉNY de 2000 óta tehát a következő lemezek 2003 – Örökség (26.), 2005 – Isten az úton (27.) 2009 – Átok és áldás (30.) 2012 – Inog a világ (31.) 2015 – A sólyom népe (32.) MIND EGYKAPTAFA LEMEZ EGY ZENEILEG JÓL BECSOMAGOLT VACAK amivel biztos nehéz meló volt de engem nem szólitott meg...sorry nem hogy nem tudok megőrülni rajta de mégcsak nem is tetszik.


ôszintén tudom hogy minden változik és ők is, de 1993tól vagyis nekem Kun Peti halálától valami elkezdett lefele ívelni és 1999től az utolsó nekem talán olyan lemez ami még bár poppos de halgatható volt a Nekem nem kell más. 2000 után egy két szám főleg a lassú számok de 2004 után már azok sem fogtak meg. A gyors számok mind amolyan egykaptafa stílust alkotnak..semmi olyan mint valamikor a Szellemvilág, Gyere őrült, Veled vagyok, Szélvihar, Száguldás fényes vágyakon (ha már "mostani" EDDA)..amikből ma is élnek...egy jól becsomagolt vacak a szövegek túl Nemzeti rockossak (Sólyom népe,, túl egyháziassak (Isten az úton, csillagúton jöttem velem van az Isten) és nagyon szókimondóak viszont valahogy nem passzolnak Totálbrutál, Durva nehéz, Ha eltüntél NULLA A RÉGI SZÖVEGEKHEZ KÉPEST...mintha Gömöry, Alapi kiégtek volna 1987hez vagy akár 1994 hez képest és a szövegekben is Pataky..a Show-k más kérdés de koncertre a régi számok végett járnak az emberek...

2017. szept. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!