Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Punkok! Na most végülis mi is...

Punkok! Na most végülis mi is az a punk a 21. században?

Figyelt kérdés

Csak mert a "punk" ismerőseim nagy része 14-18 éves(könyörgöm,mi ellen lázadoztok?!),és k.rva tarajjal járkálnak,de még csak azt se tudják,hogy mi a Ramones...ez mi?!

Most a punkoks 18ig tartanak...az igazi punkok annak idején 18nál kezdődtek.Magyarázzátok már nekem ezt meg!


2011. jún. 21. 22:53
 1/10 valakiakitnemismersz ***** válasza:
39%
Csak divatolnak egyszerű... aki a Ramonest nem ismeri tényleg nem punk.Amúgy a polgárpukkasztások ideje lejárt,így mondhatjuk azt is a punké is.egy 14/f MetalHead!
2011. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Roger Smith válasza:
84%
Punk's Not Dead!!!
2011. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szamóca.. ***** válasza:
100%

én erre mindig azt mondtam, hogy mindneki hülyén kezdi, igen, úgy hogy nem ismeri ramonest, aztán amelyiket tényleg érdekli az tovább tanulja a dolgot, és majd, 18+-ban ahogy te modntad, esélyesebb hogy belőle "értelmes pank" lesz, már ha létezik még ez mint fogalom.

de mivel az a rendszer, azok az eszmék és életformák, ami a 70es években voltak mrá nem léteznek, ugyanaz nyilván nem lesz. nem lázadhatsz ugyanaz ellen, ha az már nincs.

az hogy 14-15 éves színeshajú bakancsos emberek kannásbort isznak a deákon, az tök jó, mert miért ne tennék, bár tény hogy zavaró ha értesz a pankhoz mitn szubkultúrához, és miközben ők úgy nevezik magukat, csak kliséket kiabálnak, de semmit sem tudnak... de te sem tudtad mindig mi a ramones, és általában, mindneki előbb az anarchiajelet ismerte, csak utána értette meg mi is az (ha vette a fáradtságot hogy utána nézzen)

más kérdés hogy mennyire lehet azt az eszmerendszert a mai maygarországra ráhúzni, és nyilván kb semennyire. hol van már munkásosztály? mi ellen lázadsz egyáltalán? főleg fiatalon. olyanok ellen, ami a te javadat szolgálja, pusztán a lázadás nevében. és felnőttkorban? már esélyesebb tényleg vérlázító dolgot találni, de ez nem lesz ugyan az. marad hát az életforma, a klisék, a jelképek és a divat, esetleg néhány eszme, de az egésznek a mély lényege nem jön vissza...

de ez mrá elég rég így van, és nem csak a punk körében, más irányzatoknál is.

2011. jún. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 valakiakitnemismersz ***** válasza:
40%
De sajnos dead...
2011. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szamóca.. ***** válasza:
100%
tessék ott vannak a közhelyek. divatolás, polgárpukkasztás és punks not dead.
2011. jún. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

"Na most végülis mi is az a punk a 21. században?"


Kannásbor, taraj, fültágító, bunkóság, szakadt cuccok. Én legalábbis ezt látom.

2011. jún. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ez a téma feljön valahol, ennyit szoktam mondani:


én szeretem a punk rockot, szerintem jó zene.


Mást nem érdemes, mert csak a veszekedés van belőle, mindenki nagyon meg akarja mondani mi a punk, meg ki az "igazi" punk. Egyszerűen beleuntam ebbe, leszarom. Amúgy sem éltem akkor, nem tudom milyen volt. Így nem is beszélek róla.

2011. jún. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 15 éves lány vagyok, és punknak tartom magam. Tudom mi az a Ramones, a kedvenc külföldi punk bandám, öket hallgattam anno elöször. És ha megfigyelitek a Ramones sem lázadt igazán semmi ellen. Egy csapat lusta, drogos, piás, különc fiatal volt, akiket kidobtak otthonrol a lustaságuk miatt,és elkezdtek zenélni kb.nulla hozzáértéssel. És bejött nekik. NEM voltak a munkásosztály részei, soha nem dolgoztak semmit. És az igazi punknak valojában ez a lényege: semmit tevés, kétakkordos számok, drog, buli, pia, pukkasztás. Birom mikor elkezdenek itt szövegelni a mai fiatal punkoknak, hogy elvileg a punk egyáltalán nem is arrol szolt mint ma, és nézzenek utána. Hát én utánanéztem, könyvekben neten, videokban és a külföldi punk igenis arrol szolt amiröl ma is, hogy ne dolgozz, bulizz! Az hogy Magyarországon a punkot mint valami baromi nagy rendszer elleni lázadást tartanak számon, a volt kommunista rendszer miatt van, akik nem engedtek teret ennek az egésznek, lecsukták CPG-éket, tüzzel-vassal üldözték a punkokat. Szoval igen, ha Magyarországon punk akartál lenni, lázadnod kellett, de Angliában a lázadás inkább csak viccnek számitott. És igen késöbb tényleg kialakut az anarcho-punk mint stilus, és Ez már tényleg a lázadásrol szol a rendszer ellen, de nem hiába van ott elötte az anarcho jelzö, mivel ez már az eredtei punknak egy alstilusa. Lázadni pedig mindig van mi ellen, és egy normális tinédzser igenis észreveheti a rosszat a világban ,és igenis felszolalhat ellene. 15l
2011. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó amit írtál 15/L de egy valamiben kijavítanálak. Azt írtad, hogy Angliában a punk csak viccnek számított, ez nem teljesen igaz. A punk rock Amerikából indult, ott számított viccnek, Angliában meg komolyan vették.
2011. jún. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Aztakuuva...

Jol meg mondta nektek a 15L.

2011. jún. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!