Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Yamaha YPT-210 szintetizátor...

Yamaha YPT-210 szintetizátor vélemények?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok új szintetizátort szeretnék venni. Jó ez a típus, megéri? Mi a véleményetek róla ha már találkoztatok vele? Esetleg tudtok jobbat ajánlani hasonló árkategóriában?


Előre is köszi!


2011. jún. 20. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!



Szintetizátor, de ilyen akusztikus zongora hangszínre használnád, vagy azokra az effektekre is igényed van?


Én elég régóta játszom, de csak akusztikus zongorán és pont tegnap próbáltam ki egy Casio CTK négyszázvalahány típusú szintetizátort (először) és hát én nagyon csalódtam benne (remélem csak a típus volt gyenge), től könnyűek voltak a billentyűk, egyszerűen a billentyűzet gagyi volt! De az is lehet, hogy meg lehet szokni egy-két hét múlva! Mellesleg az effektek tetszedtek benne!


Am. vásárolhatsz midi keyboard-ot is PC-hez kell kötni (25 ezer Ft) és olyan hang fog kijönni, mint amilyen a PC-dből jön és a szoftver segítségével alakíthatod a hangot úgy, ahogyan szeretnéd, múltkor láttam egy 49 billentyűzetes cuccot (ami számomra kevés, hiszen nincs olyan mély hangterjedelme, hogy olyan vérbeli Jazz-t, vagy Boogie-t játszhass rajta, csak magasabb hangon, de ott meg a basszusrész már nem olyan jó! természetesen lehet nagyon hangterjedelműt is venni és amely olyan "kalapácsmechanikás" cuccal is rendelkezik és én úgy informálódtam róla, hogy lehet állítani a keménységét a cuccnak a játékos stílusától függően!

Én a helyedben a midi controllelt választanám, amit PC-hez lehet kötni 25k-ért, de ha neked hátrány az, hogy PC-hez kötöd, akkor nem!

2011. jún. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!:D


A gép egy kicsit hátrány lenne, mert ha veszek egy ilyen midi controllert akkor kb napi 5-6 órán keresztül menne egy 500 wattos gép ami elég sok pénz ezért inkább szintetizátor lenne jobb.

Egyelőre csak akusztikus zongorahangszínre használnám de ha megtanulok játszani vmennyire akk kellenének az effektek is..

Am nálad valsz a típussal volt gond, mer ahogy néztem ezek elég gyengék..de a szintiknek am is könnyebb a billentyűzete mint a zongoráknak(kivéve az ilyen hiper hightech cuccoknak)...

Am mennyi ideje zongorázol?

2011. jún. 20. 18:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi a késői választ! :D


10 éve játszom akkusztikus zongorán és éppen ezért van ilyen negatív véleményem róla! Olyan gagyi volt, hogy az valami hihetetlen (am. még dobolom és gitározom! :P)!

Semmi pedál, áhh! Csak az a gond, hogy az ilyen kalapácsmechanikás cuccok meg piszokdrágák! Kb. 80-90 ezer ft. körül van!


Nah, mindegy, jó lesz neked azért az is, amit akarsz, csak odafigyelj, pedál mindenféle képpen legyen hozzá és úgy működjön, mint egy igazi zongoránál, tehát akkor húzódjon a hang, mikor lenyomod azt a pedált, mert pl. amit én próbáltam ki, azon pont fordítva volt és fele olyan erős volt.....egyszóval ezt hívom én szarságnak! :D


Azaz úgy volt, hogy olyankor nem húzódott a hang, amikor folyamatosan nyomtad a lábaddal, csak akkor, amikor felengedted!


A pedálra nagyon figyelj oda, az a zongora egyik legfontosabb eleme (hogy, ha előre gondolsz egy-két hónapot rögtön szükséged lesz rá, sőt, már a kezdetektől)!

2011. júl. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előzőnek: A Yamaha YPT-210-hez lehet pedált csatlakoztatni és amit a működéséről írsz nem úgy van, szerintem rosszul volt bekötve. Ha a bekapcsolt géphez csatlakoztatod, akkor van hogy fordítva működik. Kikapcsolt állapotban kell bedugni és utána bekapcsolni a gépet.
2012. dec. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Loner válasza:
Az árához képest nem lenne rossz, elég jó hangmintákkal van feltöltve. Ami viszont egy kezdőnek nem túl jó, hogy nem billentés érzékeny a billentyűzete. Amit az előttem szóló írt az sajnos igaz, és ennél a hangszernél hatványozottan. Valamikor én is hagyományos zongortán játszottam, idő kellett megszokni a szintik billentyűjét. Azután meg annyira megszoktam, hogy amikor zongorához ültem nem szoltak a hangok, mert annyira erőtlenül ütöttem meg. Megint idő kellett mire átálltam. Mondanám, hogy megoldás a kalapács mechanikás digitális zongora, de az nem ez a kategória sem árban, sem minőségben. Szóval a lényeg, hogy nem annyira rossz ez a cucc, főleg ennyiért. A hasonló kategóriás Casiokat magasan veri. A donamikus billentyűzet azért lenne fontos, mert fontos része a játéknak a dinamika, és ezzel azt nem tudod megtanulni.
2015. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!