Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség New School és...

Mi a különbség New School és Old School Hip-hop között?

Figyelt kérdés
Mindent tudni szeretnék. Sajnos érthető magyar leírást a neten nem nagyon találtam. Mi a különbség, ki az egyik és másik előadói stb...
2011. jún. 17. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én annyira nem vagyok hozzá értő de szerintem a fő különbség a technikában van ahogy csinálták és a hangzásban.

Régebben hardware cuccokon csinálták és lemezekről szedték le a hang anyagot. (én is hasonló féle képen szeretnék zenét csinálni, csak még nincs pénzem hardware re)


mostanság számítógépen csinálják.


teljesen más lesz a zene.


meg a modern hip-hop-ba annyira nem hallani szkrecselést (de szar így magyarosítva leírni :P).

régen az alap volt.


bár ez nem a fő műfajom és nem nagyon hallgatom de a készítése érdekel nagyon. (én azt hallgatom amiből a hangokat kiszedném és krva jó alapot csinálnék :P)


a modern egy kicsit elfajzott, sokkal jobban a pénztől szól, elvesztette azt a régi funk feelinget.

2011. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az old school még nem üzleti alapon működött csak az utcán meg kis klubbokban, underground szinten pörgött ahogy bejöttek a nagy lemezkiadók a képbe és az MTV onnantól new schhol ez kb 1983-84.
2011. jún. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szergej55 ***** válasza:
A new schhol hip hop számok hivatalosan 1979 és 1984 közöttiek, bár a lényeg valóban a hangzás, így például 1986-os szám is számíthat old schoolnak. A különbség tényleg a hangzásban keresendő, az old kicsit dallamosabb, a szöveg lassabb az "egyszerűbb rappelési technikának" köszönhetően. Nagyjából ennyire tudnám leírni, remélem, valakinek ez is segít.
2012. aug. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szergej55 ***** válasza:
Az első sorban a new schoolt gondolatban javítsa ki legyen szíves mindenki old schoolra, elírtam, bocs.
2012. aug. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!