Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Állítólag jó hangom van, meg...

Állítólag jó hangom van, meg hallásom is, de honnan akkor a sok fals hang amit produkálok?

Figyelt kérdés
Kb 3 hónapja kezdtem énekelgetni, zenékre amikor senki sincs a közelben :). De nagyon zavar, hogy zene nélkül igen sok a fals hang ha el próbálom énekelni az adott számot. Ha gyakorolok, ez idővel korrigálható? A 3 hónap alatt sokat tanultam, de nem tudom mondjuk "erős" hangon énekelni, mint pl Adam Lambert itt, 23 másodperctől: http://www.youtube.com/watch?v=kHN51MtHDTI Ezt meg meg lehet tanulni, vagy alapból meg kell h legyen, hogy valaki jól ki tudja engedni a hangját? O.o
2011. jún. 5. 15:36
 1/5 anonim válasza:
Kell hozzá egy kis készség, de minimális szinten gyakorolható is. Ha nincs baromi jó hangod, erre a karrierre ne nagyon építs.
2011. jún. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Állítólag jó hangom van, meg hallásom is, de honnan akkor a sok fals hang amit produkálok?" Lehet hogy még sincs jó hangod? Ki mondta, hogy jó hangod van? egy barátod, vagy esetleg egy zenetanár? Ez se mindegy.

Amúgy megnyugtatlak, hogy az, hogy valakinek jó hangja van marhára nem függ össze azzal, hogy pontosan és tisztán is tud énekelni. Viszont ha így van, akkor rengeteg gyakorlás és esetleg egy kis szakmai segítővel elsajátítható sok minden.

Ami nagyon fontos - és ez nem csak az énekre, hanem a hangszeren való játszásra is vonatkozik - hogyha komolyan akarsz vele foglakozni, akkor vedd fel többször is az énekléseidet magnóra, cd-re, vagy számítógépre és hallgasd vissza. Teljesen mást fogsz tapasztalni, mint egyébként hallgatnád magad. Rengeteg ember van, aki nem is hallja magát mennyire rossz és megvan győződve róla, hogy mennyire jó. Ezekkel van tele a megasztár előválogatása. xD

Szóval gyakorold sokat és a sok önkontroll is fontos. Hiszen az ember saját magának tud lenni a legnagyobb kritikusa, ami könnyebben előrébb viheti.

2011. júl. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hugom mondta, aki, csellista és énekel is-azt mondta, szerinte énekelhetnék, menne. Gyakorolni szoktam minden nap kb egy órát, de hamar kifáradok, ezért két részre osztom a gyakorlást.. Meg csak ugy is szoktam énekelgetni, zenére, egész álló nap zene van a fejemben, szövegeket tanulok, felveszem és visszahallgatom.. Nekem nem tetszik a hangom, de mások azt mondják, hogy nyugtató, "meleg" hangszínem van, remélem ezt jól írtam.. Pár hónapja jött ez a vágy, és szinte hajt, nem múlik, sőt egyre erősödik, ugy érzem zenével teljes az életem, és akkor ha csinálhatom is! Régebben doboltam, most nincs szettem, kül azt is nagyon szeretem!
2011. júl. 15. 18:11
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval ha jó a hangom, de nem tudom használni, soha nem is fogom tudni? :((. Azt is mondta hugom, hogy van hallásom. De akkor is vannak fals hangok, hallom is, hogy mit rontok el, de sokszor elég sok idő-több nap is kell, hogy gyakorlással kijavítsam a hibákat! Mindegy, sztem csinálom tovább, ha más nem, saját magamnak csak, nem kell senkinek hallania. Dobolásomra a tanár azt mondta, hogy jól megy, van érzékem hozzá, ezt egy dobos barátom is alátámasztotta, egyszer csak ugy spontás-sose gyűjtök véleményeket, nem kérdezem az embereket, hogy jó-e amit csinálok, hanem megvárom, hogy ők maguktól monjanak véleményt ha akarnak. Pont azt szeretném elkerülni, hogy valaki az elfogultság miatt monja, jól csinálok valamit, közben pedig nem is ugy van.
2011. júl. 15. 18:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nagyon fontos, hogy megtanuld a helyes énektechnikát (légzés, hangadás mikéntje, artikuláció, intonációs gyakorlatok, rezonancia, stb.). A neten találsz anyagokat az énektanulásról, de a legjobb az lenne, ha pár alkalommal elmennél egy énektanárhoz.
2012. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!