Komolyan érdeklődök a zongoratanulás iránt (20 évesen). Adnátok tanácsokat, biztatást satöbbi? Hogy kezdjem el? (részletek lent. Nagyon várom a válaszokat! )
15 éves koromtól kihagyásokkal, gitározni tanultam, bár nem olyan nagy intenzitással. majd ,,megálltam a fejlődésben", leginkább időhiány miatt. úgy érzem most el kellene kezdenem zongorázni tanulni, régóta nagyon vonz, jobban mint hogy a gitártudásom bővítsem. nem hivatásos/profi zenész akarok lenni, de úgymond nekem a zene nem hobbi, ez a legfontosabb az életemben. amit ki tudnék hozni magamból, arra sok energiát hajlandó vagyok áldozni. komolyan gondolom, csak 20 évesen már kevesebb az időm..
csekély zeneelméleti tudással rendelkezem.
az ilyen zongora-zenék tetszenek jelenleg leginkább: pl: Ludovico Einaudi, Joe Hisaishi, Yiruma.. ilyesmiket játszanék szívesen.
hogy állhatnék neki?
Budapesten tanulok, jelenleg kollégiumban.. szóval időm kicsit szűkös, pénzem is, helyem is. ha elkezdem, mindenképp be kell szereznem saját zongorát vagy valami hasonló?
az ujjaim elég rövidek, félek, ez megnehezítené a tanulást. (?)
tanácsokat kérnék: hol, hogy érdemes tanulni? idő függvényében hogy várható a fejlődés? vagy bármi hozzászólást szívesen vennék
(elvileg gitártanulásnál nem voltam teljesen ,,béna")
Én is nemrég kezdtem zongorázni(csak amolyan önképző módon), nagyjából minden zeneelméleti háttér nélkül.
Nem kell mindenképpen beszerezned egy (igazi) zongorát, el lehet boldogulni a különböző digitális billentyűsökön is. Úgy 30 000 Ft-nál kezdődnek, de 40-50 ezret érdemes rááldozni. Szerintem alap, hogy legalább ötoktávos legyen(ez kezdetben elég lesz), és nagyon jó, ha billentésérzékeny. Egy pedál sem jön rosszul, nagyon megdobja egy dal hangulatát. Ha jó ideig nem tudsz összespórolni ennyi pénzt, akkor kezdd el most tanulni a különböző skálákat, kottaolvasást. Néhány ujjgyakorlatot zongora nélkül is lehet végezni(főként a két kéz munkáját különválasztókat).
Végül, nekem ezt http://www.youtube.com/watch?v=jLy-oofwM3o úgy három hónapba került tűrhetően megtanulni, bár nem ennyire szépen.
Sok sikert!
Még annyit, hogy ebben az árkategóriában a Yamaha a legjobb, feljebb a Korg és a Roland (saját vélemény)
.
Én is autodidakta vagyok, és köszönöm, jól vagyok! :)
Erről azt gondolom, hogy amíg az embernek van füle, és a saját játékának felvételeire is használja azt, addig csak a szándékon múlik a fejlődés. Az alapokat viszont mindenképp tanártól, vagy legalább könyvekből érdemes megtanulni. Legalább az ujjrendeket.
Hangszerileg viszont, én azt mondom, ne add alább egy kalapácsmechanikás hangszernél, vagy legalább egy súlyozott mechanikánál. Használtan már 100e alatt is találhatsz ilyet. A pár tízezer Ft-os szintiken, még ha jól is szólnak, a rugós billentyűzet miatt nem nagyon lehet megtanulni dinamikázni. Jó pár évig játszottam ilyenen, a kalapácsmechanika ég és föld! Ezt magad is kipróbálhatod, bármelyik hangszerüzletben.
Az ujjak hossza viszont nem számít. :) Sok sikert!
1. vagyok.
Hát, ha tehetném, én is beszereznék egy kapapácsmechanikásat, nekem most csak egy olcsóbb Yamahám van. Amúgy az ujjak hossza tényleg nem sokat számít. Amúgy a netről rengeteg ujjgyakorlatot lehet tanulni, vagy éppen elméletet, attól függ, mire keresel rá.
[link] ez ugyan jazz improvizációs e-könyv, de az alapokat nagyon jól leírja szerintem.
Szerintem inkább keress egy tanárt...
Én is magamtól kezdtem el tanulni, és elég sok (köztük pont Yiruma és Hisaishi Joe :) ) darabot tanultam meg, és elég jól el is tudom őket játszani.
De én, mint ahogy te, egyre komolyabban gondoltam, és már nem hobbiként tekintettem rá, hanem mint az életem nagyon fontos része, ezért döntöttem úgy, hogy zongoratanárhoz megyek. És nagyon is jól döntöttem, mert tanár nélkül nem lehetne az igazán nehéz, komoly darabokat is eljátszani.
Meg én ott nem csak zongorázást, hanem zeneelméletet, zenetörténetet is tanulok, és nagyon-nagyon hasznos. Most járok kb. 2 hónapja, és teljesen kiszélesedett a látóköröm a zene terén. Azt is észrevettem, hogy az eddig megtanult darabokban is egy csomó hiba van, meg ilyen házi megoldások, amik (akkor még nem hittem, de) bizony megváltoztatják a darab hangzását.
2 ezer forintért járok órára, bár nem Budapesten, de itt is ki lehet fogni jó tanárokat olcsóbban szerintem.
Zongorát mindenképpen kell venned, bár szerintem is elég egy elektromos, mint ahogy fentebb is mondták. Ez azért jó, mert olcsóbb is, kis helyet foglal, könnyű szállítani is, ráadásul akár éjjel-nappal használhatod, hiszen lehet rá csatlakoztatni fejhallgatót például. Mondjuk én nem igazán szeretem, pianínót vettünk, mert szerintem semmi sem adja vissza azt a hangzást, amit egy igazi hangszer, nekem meg ez nagyon fontos volt. Egy gyönyörűen szóló használt pianínó 140 ezer volt, de volt ott 100-ért is, sőt, olcsóbban is hozzájuthatsz, csak ki kell fogni egy jó ajánlatot.
előző vagyok, még annyit, hogy
Én is zongorista akarok lenni, és emiatt sokan ki is röhögnek, de én csak egyet mondok:
Illetve kettőt mondok :D
Nézd meg a Nodame Cantabile című animét, elejétől a végéig. Egy kivételes zongoratehetségről szól, aki úgymond pazarolja a tehetségét. Annyira inspiráló az az anime, hogy kedvem támad azonnal tanulni meg zongorázni, ha megnézem :D
Másik: kitartás, és gyakorlás látástól mikulásig!! Miért ne sikerülhetne? Nem kell már az anyaméhben is zongorázni, sőt, mint ahogy én is, egyszerűen most, 19 éves koromban értem meg a zongorázásra, most jött elő a tehetségem. Van ilyen :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!