Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Lamb of God keresztény vagy...

A Lamb of God keresztény vagy sátánista banda?

Figyelt kérdés

a régi neve Burn the Priest volt(Égesd a Papot),ami nem hangzik éppen kereszténynek,meg a logoban is van egy lefelé fordított kereszt(ha jól látom,hogy az az)

logo: [link]

de amugy nekem azt mondták,hogy keresztény.


2011. máj. 30. 19:40
 1/5 A kérdező kommentje:
mindegy,mert fsza banda!!!csak kíváncsiság.....
2011. jún. 4. 17:45
 2/5 Thurston ***** válasza:
60%

És miért gondolod, hogy vagy kereszténynek vagy sátánistának kell lenniük..? A fordított kereszt egyébként is keresztény szimbólum, tehát nem túl jó érv a sátánizmus mellett.


A szövegeik többsége szimplán egyház-ellenes. Ami nem kifejezetten vallási, inkább társadalmi téma.

2011. jún. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát csak kíváncsi voltam,hogy milyen.amúgy a LEFELÉ fordítot kereszt az sátánista "jelkép" vagy mi a szösz,nemértem igazából a sátánistákat.azért hittem,hogy keresztény,mert azt mondták nekem még régebben.de mindegy is,mert állati jók!!
2011. jún. 4. 18:22
 4/5 Thurston ***** válasza:
46%

Nem értem. Ha egyszer világosan leírom, hogy a fordított kereszt keresztény jelkép, akkor miért nem nézel legalább utána, mielőtt erősködsz, hogy márpedig sátánista?


Akkor egy kis alapműveltség:

Mikor Krisztus után 67-ben Pétert keresztre feszítették, azt kérte, hogy egy fejjel lefelé fordított kereszten feszítsék meg, mert nem érdemes arra, hogy ugyanúgy haljon meg, mint Krisztus. Ezen történés óta a fordított kereszt (vagyis a Péter-kereszt) a pápaság intézményének egyik fő szimbóluma, és mint a történetből kiderült: a Krisztus iránti tiszteletet jelképezi.


[link]

2011. jún. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

jólvan már bameg!csaktudod kicsit megzavart ez a sok Black banda,ugyanis mindegyik ilyen szimbólumokat használ a koncerteken.

egyébként meg leszarom nagy ívből,hogy milyen jelkép..

2011. jún. 4. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!