Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell gitáron helyesen...

Hogyan kell gitáron helyesen beállítani az oktávot?

Figyelt kérdés
A gitáromon akárhogy csavargatom ki-be a babákat, az oktáv nem akar arrébb mászni. Az E, A, D, G húrokon mind kb. egy negyed hangnyi, ill. kissebb eltérés van a két oktáv között. (az üveghang mélyebb, mint a lefogott) Hagyni kell beállni? Mit csináljak? Egy Ibanez GRG170DX -em van.
2009. márc. 14. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Én simán hallásra csináltam, a telefon búgása az egy tiszta A hang. Vagy vegyél egy hangológépet! Gondolom erre gondoltál, ha meg nem, akkor nem értem.
2009. márc. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy ha a hídon csavargatom be a babákat, amik elvileg az oktávot állítják, nem tudom beállítani az oktávot. Ugyanazt a negyed hang eltérést hallom, ha be vannak tekerve csutkára, vagy ha teljesen kiengedem.
2009. márc. 14. 12:18
 3/5 anonim válasza:

bocs az offért de nekem is ez a kínom

ja meg hogy a babáknál már egyszer elszakadt állítás közben az a-húr.. nemtom mit cseszhettem el.

2010. aug. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 htr válasza:
Ha az üveghang túl mély akkor engedni kell a babán vissza ezzel rövidítve a menzúrahosszúságát a húrnak. ha túl magas akkor pedig húzni kell.
2013. máj. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Állítsd lejebb a húrmagasságot, akkor a 12. bund és a hátsó húrláb között "rövidebb" lesz a húr.
2014. máj. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!