Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Eurovízió. Mit szóltok ehhez?

Eurovízió. Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Több országból, ahol elég nagy magyar szavazótábor volt (Lengyelország, Szlovákia és még ki tudja, melyikek) nem lehetett Katira szavazni, vagy olyat is írtak nekem, hogy 10 szavazatból kettőt igazolt vissza a rendszer.


Valamint:

[link]

"A német Tageszeitung a verseny előtt odáig ment, hogy amikor külön-külön értékelte az indulókat, a magyar versenyzőről ezt írta: „Kati Wolf: What About My Dreams. „Sajnos, politikai okokból el kell, hogy utasítsuk. Orbán Viktor kegyeltjeinek egyike!"


Tudom, hogy nem háborúról van szó, de engem tegnap sikerült felhúznia ennek az egésznek. Nézzétek meg a BBC csatornán Kati videóját. 967.201 megtekintés, 8.167 embernek tetszik, 500 embernek nem. A nyerteseké ennél sokkal kevesebb, ötször annyi dislike-kal.


2011. máj. 15. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
BOTRÁNY!
2011. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Tehetséges zenészt(zenészeket) kellett volna küldeni, és akkor jogosan mondhatnánk, ha esetleg kevés szavazatot kap. Ja, hogy itthon azokat nem nyomatja a média, így esélyük sincsen, hogy őket küldjék? Akkor meg azt kell mondjam, jobb lett volna, ha még kevesebb szavazatot kap, mert így is túlzottan felül értékelték.
2011. máj. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Szlovákiában blokkolták a magyar szavazókat, ahogy Romániában és Angliában is. Jogszerűen ki lehetne tiltani Szlovákiát és Romániát (Angliát is ha ez igaz) az Eurovíziós dalversenyről, ahogy anno Libanont is kitiltották mert nem volt hajlandó közvetíteni az Izraeli dalt.

Botrányos és tényleg felháborító hogy ilyet megengednek maguknak. Én végleges eltiltást adnék, ugyanis a Magyarországon élő szlovákok, románok, habár nagyon kevesen vannak, de szavazhattak a saját országukra.


Az Eurovíziót már sokan szidják hogy politikai szavazás az egész, vagyis hogy az emberek nem a zenére szavaznak hanem az adott országgal fennálló kapcsolatuk alapján. Mit gondolsz miért jutott be az a tényleg sz*r Moldovai produkció? Csak azért mert Románia adott neki 12 pontot. Ahogy Ciprus és Görögország egymásnak.


Az élvonalba sorolták Észtországot is, utolsó előtti lett. Azért nekem senki ne mondja hogy nincs megbundázva az egész, és az szerintem marha hülyeségnek tartom hogy pl a magyar zenére Magyarországról nem lehetett szavazni.



Mind1, a lényeg az: Tiltsák el végleg Romániát és Szlovákiát az eurovíziótól. (a szabálysértés az szabálysértés)

2011. máj. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

szerintem az Eurovision egy dalverseny mögé bújtatott politikai harc. nem véletlen az, hogy sok élmezőnybe jósolt ország (pl. Magyaro., Észto.) a sor végén maradt, míg sok olyan ország jutott be az első tízbe, akiket pár esetben még döntőbe sem vártak.

egy kicsit sem átlátszó a helyzet, amikor a szláv országok egymásnak adják a pontjaikat, ugyanígy a déliek stb.

a politikai fényezetet leginkább az támasztja alá, hogy egyes hírek szerint Örményország máris lemondta a Bakui Eurovisiont (mint tudjuk a két ország közti kapcsolat már a háború szélén van)

sajnos rá kell ébrednünk, hogy a magyar politika külföldi szemlélete Wolf Kati megítélésében is tükröződött. Egyik szomszédunk sem adott nekünk max pontot, nyilvánvaló, hogy ha választani kell, akkor pl. Szlovénia vagy Bosznia-Hercegovina sokkal szimpatikusabb döntés volt.

persze ettől nem mentesülünk mi is, megkaptuk a finnektől a 12 pontot (igaz, mi nem adtunk nekik egyet sem, szerintem ez is mutatja milyen mentalitású az egész ország.)

Ha igaz az, amit a HVG ír, akkor ez egy hatalmas igazságtalanság az országgal szemben, de lássuk be, Libanont sokkal könnyebb leszerelni innen Európából, mint Szlovákiát... vagy akár az Egyesült Királyságot.

A múltbéli egyetlen jó szereplésünk Helsinkiben volt Rúzsa Magdival, szerintem azt is a vajdasági magyaroknak köszönhetjük.

2011. máj. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 3. hozzászóló vagyok: Az előttem szólóhoz mondom: Ruzsa Magdi azért jutott tovább mert a szerbek is rá szavaztak, mert Szerbiában a Vajdaságban született, így nekem mondták is az egyik ismerőseink akik jártak kiont szerbiába hogy úgy tekintettek rá mint szerbre. ami persze elég hülyeség...


leszerelni nehéz Szlovákiát de ez azért túlzás hogy blokkoltak félmillió szavazatot....vagy Románia...hamár Libanont kizárták akkor velük sem kéne kivételezni.

2011. máj. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó lecke volt, tanulság az, hogy soha többet ne induljunk ezen a szánalmas majomparádén! De már késő bánat, elindult a verseny itthon, csak tudnám miért. Miért kell nekünk ott lennünk, Európa ülepét állandóan nyaldosnunk mikor tudjuk hogy az egész dalfesztivál nem ér semmit? Mennyibe kerül ez nekünk? Csak újabb pénzkidobás.
2012. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!