Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Szerintetek milyen...

Zsófi006 kérdése:

Gitárosok! Szerintetek milyen gyorsan tudom majd megtanulni azt, hogy az akkordváltások simán menjenek?

Figyelt kérdés
Kb.1 hónapja tanulok gitározni,és nemrég kezdtük el tanulni az akkordokat.Sokat gyakorlom az akkordváltásokat,de mindig meg kell állnom,amikor váltani akarok egy akkordot.A tanárom is azt mondta,hogy gyakorolnom kell,aztán majd megtanulom.Gyakoroltam is,de még mindig nem megy.Remélem,hogy majd berögzülnek az akkordok,és akkor már simán menni fog.Szerintetek mennyi idő kell,hogy berögzüljön?Nektek mennyi idő után sikerült megcsinálni az akkordváltásokat?
2011. máj. 2. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Először agyban tanuld meg, hova helyezkednek az ujjak, milyen sorrendben, milyen formája van az akkordnak, és rá fog állni a kezed. Sokat kell gyakorolni hozzá, én fél éve gitározom, de még mindig vannak akkordok amiket nem tudok simán váltani...
2011. máj. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A legfontosabb Dúr/moll/szeptim akkordokat talán olyan fél év alatt már puska nélkül folyamatosan váltogatni tudtam.

A barrésokat is, viszont itt nekem kellett kispekulálnom olyanokat amit speciel könnyen fogok és ez több idő begyakorolással is. És ekkortól már csak barresan fogok szinte mindent a lehető legegyszerűbben mert szerintem ez a lényege ennek.

2019. szept. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!